Maksimum rating'de başlangıç sıralaması kriterlerinin eksikliği
Sayın Alucselim,
Ben ne söylediğinizi anlayamadım.Mutlaka anlayan çıkacaktır.Ancak işaret ettiğiniz konunun ayrıntı olduğunu tahmin ediyorum.Ayrıntıları da konuşabiliriz.Ama öncelikle bir üyemiz çıkmalı ve Maksimum Rating'in yararlarını bize anlatmalıdır.Maksimum Rating nereden çıktı?Dünya gezegeninde başka hangi ülkelerde uygulanıyor?"Maksimum Rating"uygulaması hem İsviçre yöntemi turnuvanın 1 nci tur eşlendirmesi için kullanılmakta hem de takım maçlarında takım sıralamasının Maksimum Rating'e göre yapılması zorunlu tutulmaktadır.Eşlendirme için kullanılması bana göre sadece zorluk ve kafa karışıklığı yaratır.Ama takım sıralamasında zorunlu olarak kullandırılması zulümdur.Bu zulüm uzun yıllar devam edecektir.Çünkü eski deneyimlerimiz bir uygulama,bir dönem veya bir süreç başladığı zaman bunun ortalama 12 yıl devam ettiğini göstermiştir.Şu halde maksimum Rating'in 12 yıl daha devam edeceğini bilerek konuşmamız gerekir.
Bu konuyu açtığınıza göre önce "Maksimum Rating"hakkında düşündüklerinizi söylemenizi bekleriz.Bilahere başlangıç kriterleri için öneri yapan bulunacaktır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Maksimum rating'de başlangıç sıralaması kriterlerinin eksikliği - Yazar: Ateş Ülker - 06-02-2015, 10:41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi