Maksimum rating'de başlangıç sıralaması kriterlerinin eksikliği
bu konuya ilk öneriyi ben getirmiştim. aşağıdaki başlık altında ilk defa tartışılmıştı .
http://forum.satranc.biz/showthread.php?tid=3241

Alıntı:elbette elo raitingleri esas almak işin doğrusudur . ama ben ukd si olmayan 2300 ve üzeri yabancıların elolarınıda UKD gibi sayıp başlangıç sıralamasının UKD ile yapılmasının daha uygun olacağını düşünüyorum . böylece türk satranççılarının elo sunun daha kolay meydana çıkacağını düşünüyorum .UKD si yüksek elosu düşük alt kategoride çok satranççı var..türk satrancına kendiliğinden bir sistem geliyor. sistemsiz bir yapı ile bir yere gidilemez. darısı UKD turnuvalarının başına ...

buradaki fikrim geçici olarak kullanılmasını öngörüyordu . yani herkesin elosu çıkıncaya kadar zorunlu olarak ukd ile yabancıların elo larını aynı sayıp başlangıç sıralamasının ona göre yapılmasını önermiştim. iş bu noktalara gelmiş .

federasyonun mümkün olduğu kadar çabuk elo sistemine geçmesi , yeterince elolu oyuncu çıkardıktan sonra karma sistemi terketmesi gerekiyor . bu uygulama 2 yıllık bir program ile birlikte kullanılabilir fikrindeyim . ama böyle bir program var mı bilemiyorum .

burada benim muhatap aldığım adres zaten federasyon değil, satranççı satranç yöneticileri ve turnuva organizatörleridir . federasyona herhangi bir öneri pek getirmiyorum . beni anlamışlar ama doğal olarak yanlış anlamışlar .

muzaffer şekerli
muğla , datça
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Maksimum rating'de başlangıç sıralaması kriterlerinin eksikliği - Yazar: MuzafferŞekerli - 06-02-2015, 22:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi