İzmirde satranç oynayamıyoruz !!
Ne denebilir ki gerçekten çok yazık.
Hislerime tercüman olmuşsunuz.
Temel sebep tabi ki maddi. Mesela yine İzmir'den örnek verelim. Ege üniversite'sin de turnuva yapılıyor. Heyecanla bakıyorum ooo ne güzel gidip oynayalım diye. Sonra bir bakıyorum kategorilere hayal kırıklığı. minikler, süper minikler, minik ustalar,ultra minikler, satranç bilmeyen ama 5 yıl içerisinde oynamaya başlayacak minikler cart minikle curt minikler kategorilerini görmek artık sinirimi bozmaya başladı. Tamam miniklere de yap kimse bir şey demiyor ama neden açık kategori yok ???
Ciddi bir yönetim krizi söz konusu...
Şöyle bir tahmin yürütelim. Neden açık kategori yok ?
Organizatör turnuvanın olacağı kafeye gider. Kafenin sahibiyle şu diyalog geçer.
-Merhabalar hafta sonu burada turnuva yapmak istiyorum olur mu ?
-Olur tabi neden olmasın da kaç para vereceksiniz ?
-Veririz bir şeyler ayarlarız orasını hem bak bir sürü küçük çocuk gelecek hem de aileleriyle hem buradan yer içerler de hem sen hem ben kazanırız.

Açık kategori yoksa bunun için yok. Ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim örneğin. Turnuvaya tek gideceğim .Karnım acıktığında yanımda ısrar eden minik çocuklar olmadığı için gidip bildiğim ettiğim her hangi bir yerden kafama göre yiyeceğim. Hakem ve organizatör bir hata yaptığında '' hooop siz napıyosunuz bu iş böyle değil' diyebileceğim. Ama oraya gelen ' minik usta' velisi ya şu tenekeden madalyayı alalım da gidelim derdinde sistemin işleyişinden anlasa bile hakemlerle organizatörlerle papaz olmayım düşüncesinde.
Acaba hakemlere turnuvanın yapıldığı kafede 50 liralık harcama sözü versek bizi de alırlar mı dersiniz Huh
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: izmirlisatranccı - 04-07-2015, 15:39
Zorunlu bir yazı - Yazar: Gokhan_Narman - 07-07-2015, 23:34
RE: İzmirde satranç oynayamıyoruz !! - Yazar: wadef - 08-07-2015, 12:05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi