Piramit ve Ortası
Abdülkadir bey,Uzun yazılardan benim de şikayetçi olduğum doğrudur.Uzun yazıları ben de sonuna kadar okuyamıyorum.Ama uzun yazma konusunda henüz siz Birinci olamadınız.Bu bakımdan anlaşılır şekilde yazılmış yazıları uzun bile olsa benim okuma ihtimalim yüksektir."Piramidin ortasının dertleri ile meşgulsünüz"eleştirisine gelince bu ifadeniz esas itibariyla doğrudur."Piramidin heryeri ile ilgilenmek gerekir"dediniz.Federasyonda bir görevim olsaydı Piramidin heryeri ile ilgilenirdim.Şimdi ise söylemek istediğim şudur: 1991 den beri devam eden Özerk ve Bağımsız Federasyon yönetimleri, Piramidin ortasını ihmal ettiler.Federasyon yönetimleri bütün dikkatlerini Piramidin tepesine yöneltti.Çünkü erken başarı ancak Piramidin tepesinden gelebilirdi.Gelecek için yapılan yatırımlar yetersiz kaldı.Federasyon yönetimleri bir türlü "Havuz"kavramı içinden çıkamadılar.Bu cümleleri hergün aynı şekilde tekrarlıyorum.Bununla birlikte Piramidin üst kısmında diğer deyişle Havuz kavramının içinde bulunan sporcuların da kendilerine özgü sorunları olması muhtemeldir.Bu sorunların çözümleri de aranmalıdır.Yaptığım eleştirilerden "Havuz için sağlanmış ve sağlanmakta olan imkanlar azaltılmalıdır"anlamı çıkarılmamalıdır.Havuz için ne yapılıyorsa(belli sporcuların çok sayıda yarışmaya katılması gibi)aynı şekilde ve hatta mümkünse daha da iyileştirilerek devam edebilir.Peki o zaman benim söylemek istediğim nedir?Piramidin ortasına da biraz ilgi gösterelim!Piramidin ortasındaki çimenlere de biraz su dökelim!Piramidin ortasını canlandırmak için yapılmasını istediğim işler çoğunlukla para gerektiren hareketler de değildir.Örneğin tatil günlerine tur koyarak amatörlerin katılımını kolaylaştırmak para gerektirmiyor.Ben bunları söyledikçe siz tersini yapıyorsanız -siz amatörlerin katılımına önem vermiyorsunuz- anlamına gelir.Oysa başka ülkelerde "Teşvik"kavramına çok önem veriliyor!!Birkaç gün önce Avusturya'da katıldığım bir turnuvadan döndüm.Genel sıralamada 11 nci olan oğlum Elo 1800 altı ödülü kapsamında kupa ve hediye sepeti aldı.Ben size "11 nci olana kupa verin" demiyorum!Ben size kürsüye çıktığınızda "3 ncü ile aynı puanı alanın adını açıklayın"diyorum.İnsanları sözle onurlandırmak kolaydır!Oysa siz 3 ncü ile aynı puanı alan oyuncuyu çekilen fotoğrafta yer alması için çağırmayı bile düşünmüyorsunuz!Bir yüksek mahkeme olsaydı ve ben de bunları orada anlatabilseydim...
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Piramit ve Ortası - Yazar: abdulkadirbener - 14-07-2015, 00:45
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: Miyazaki - 14-07-2015, 07:08
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: Oktay ERTAN - 18-07-2015, 02:27
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: Miyazaki - 19-07-2015, 20:17
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: abdulkadirbener - 28-07-2015, 22:53
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: Miyazaki - 28-07-2015, 23:37
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: Ozgur_Akman - 29-07-2015, 08:46
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: Ateş Ülker - 30-07-2015, 12:34
RE: Piramit ve Ortası - Yazar: abdulkadirbener - 30-07-2015, 22:19