Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları
Bu kadar para, bu insanlardan kazanılıyor, karşılığı nedir??

Yurt içi kamp giderleri = 74.902 TL

Altyapı çalışmaları giderleri (Neler olduğu belli değil) = 341,479 TL

Eğitim Giderleri (Neler olduğu belli değil) = 336,823 TL

Yazdığım 3 kalem çocuklarımıza geri dönme ihtimali olan kalemlerdir.

Altyapı çalışmalarının içinde 18 yıl bizzat bulunan kişiyim, TSF de çalıştığım dönemde altyapı için izin verilen çalışmaların yetersizliğinden hep şikayetçi olmuş ve bu konuda yönetimle mücadele içerisinde bulunmuş bir kişi olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim; Her türlü özveriyi göstererek milli takım havuzuna girmeye çalışan çocuklarımızı yönetimin "yapalım da aradan çıksın" zihniyetiyle zoraki düzenlenen 1-2 kampı bekliyor, ötesi yok.

Altyapı çalışmaları giderleri ve eğitim giderlerinin neler olduklarını öğrenebilsek durum daha net bir şekilde açıklığa kavuşur.

Tüm FAHRİ'lerin genel yönetim ve büro giderleri (Neler olduğu belli değil) = 766,415 TL ; Peki neden bu harcamayı buraya koydum: Çok belirgin bir şekilde abartılı bir rakam var ortada. Yönetim ve büro giderleri olarak sunulmuş.

Smile sadece yönetim giderleri diyerek net bir kalem ortaya koyma cesareti yok anlaşılan, bariz şekilde yönetimin harcaması görünmesin diye yanına büro! eklenmiş.
Kendileri ne kadar harcamışlar? En büyük geliri elde ettikleri çocuklarımıza ne kadar harcamışlar? Net belli değil ama ben tahmin yürütebiliyorum.

Benim bu başlıkta öncelikli amacım belli:

1. Yarışma şartlarının şekli ve maddi zorlukları yeniden düzenlenmeli.

2. "Hayır bu gelirden TSF vazgeçemez,yarışmanın şeklini ve maddi durumunu değiştiremeyiz" deniyorsa , TSf bu kişilerden hiç olmazsa havuza girenlerin eğitimine ciddi şekilde destek çıksın ve ayrıca altyapıyı geliştirecek yatırımlar yapsın (Altyapı derken özellikle ve öncelikle 8-18 yaş turnuva oyuncularını kastediyorum).

selamlar.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkiye Yaş Grupları Şampiyonaları - Yazar: Miyazaki - 02-08-2015, 11:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi