Bravo mu, yoksa bu nedir?
Fatih Atakişi'nin kimliği reklam amacıyla kullanılmıştır.Şu anda aklıma gelen neden budur.Fatih Atakişi adına başka yasal işlemler yapılmış olsa ne olur?İyice düşünmek gereklidir.
Gereksiz ve gerçeğe uymayan sayıda lisans bulunması ne getiriyor?Ne götürüyor?Araştırmak gereklidir.
Siz konuyu açtınız.Ben de bir başka gerçeği hatırladım.Lisans çıkarılmasında doktor muayenesi yapılması koşulu neden kaldırıldı?Bu şekilde hangi kolaylıklar ortaya çıkmış oldu?Bu değişikliği yapanlar bazı olayları basite indirgeyerek düşünen kimselerdir.Basit düşünmek nasıl olur?"Satranç Beden sporu olmadığından fizik muayene gerekli değildir"şeklinde düşünenler yanlış düşünüyorlar.Beden sporu yapılmasına engel olan durumlar var.Bunların çoğu Satranç için önemsiz sayılabilir.Ama Sağlık Kurulu yine de üzerinde düşünmelidir.Bir örnek vereceğim:Henüz doktor muayenesi koşulunun zorunlu olduğu bir tarihde(2001?) bir arkadaşımız kalp krizi geçirdi.Birkaç gün sonra lisansı doktor onayı için bana getirildi.Bu arkadaşımızın 2-3 ay yarışmalara katılması sakıncalıydı.Ama iyileştikten sonra katılması mümkün olabilirdi.
Satranç için ilk defa lisans çıkarılırken ve daha sonra 10 yıl ara ile doktor muayenesi yapılmalıdır.Beden sporlarında ise her yıl yapılmalıdır.
Bu şekilde düşünmek aynı zamanda sorumlulukları paylaşmak anlamına gelir.Aksi halde beklenmedik her üzücü olayda Federasyon eleştirilecektir.Ne yazık ki 2002-2004 döneminde yeni statü ve tüzükler hazırlanırken muhalefet olarak sesimizi duyuramadık.2004 de beni 10 dakika bile konuşturmadılar.Şimdi ise alışılagelmiş uygulamaları değiştirmek ve yararlı yenilikler yapmak çok fazla zaman alacaktır.
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: Halil_Ozmen - 08-10-2015, 10:54
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: Miyazaki - 08-10-2015, 11:05
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: Erşan Gökerman - 08-10-2015, 13:46
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 08-10-2015, 19:41
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: Ateş Ülker - 08-10-2015, 22:14
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 09-10-2015, 08:29
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: Kayseri Satranç - 11-10-2015, 20:27
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: Ateş Ülker - 12-10-2015, 11:26
RE: Bravo mu, yoksa bu nedir? - Yazar: abdulkadirbener - 12-10-2015, 22:19