Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
Sayın alisatranc35'in ne söylemek istediğini ben tam olarak anlayamadım.Keza Aşkın beyin yazdıklarını da anlamakta zorlanıyorum.2000-2012 arasındaki 12 yıllık dönemde yapılmış ne kadar güzel iş varsa hepsinde hem Ali Nihat beyin hem de yardımcılarının katkısı vardır.Yanlış işler varsa keza bunların sorumluluğu da ortaktır.Ayrıca ben "yardımcılar"deyimini geniş anlamda kullanıyorum.Yardımcı derken sadece Yönetim Kurulu üyelerini değil delegeleri de kasdediyorum.Şu halde doğrular da yanlışlar da ortaktır.Bütün doğruları ve bütün yanlışları Başkanın sırtına yüklemeyelim!Bugün Ali Nihat bey Başkan olmamakla birlikte delegelerin ve görevlilerin çoğunun 12 yıl içinde veya 2012 den sonra değişmediğini düşünüyorum.Yanılıyorsam neyin değiştiğini bana gösteriniz!Bundan sonra da uzun süre değişiklikler olmayacaktır.Bugün burada eleştiri yapmak dahi bir yönden mevcut sistemi savunmak anlamına gelir.Çünkü eleştiri yapanlar da demokrasinin varlığına işaret ederek sistemi korumuş oluyorlar.Satranç Federasyonu Genel Kurul delegeleri 2004'de kürsüde 10 dakikalık konuşmama çok ciddi şekilde müdahele ettiler.2008 de ise 5 dakika konuşmamı parazit yaparak bozdular.Oysa ben ne zaman aşımı yaptım,ne de gerilim yarattım!İsterseniz bir Kurultay yapalım size 2004'de ve 2008'de neler olduğunu anlatayım!Hala aramızda gerçek kimliğini açıklamak istemeyenler dolaşıyorsa gerçek demokrasi yoktur.Demek ki birileri hala korkmaktadır.Başka sitelerde nelerin yer alıp nelerin yer almadığına fazla takılmayalım!Herkes düşünce ve önerilerini kişilere hakaret etmeden yazabilir.Önemli bir konu varsa bu forumda konuşalım!Belki yararlı oluruz.Seçim yaklaştıkça ortaya çıkması muhtemel yararsız tartışmaları bir kenara bırakalım!Somut konuları tartışalım!
Ateş Ülker
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: Ateş Ülker - 31-10-2015, 13:23

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi