Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı
Selamlar,

Herhalde bu konuya en yetkili ağızdan, mezkur sitenin teknik yöneticisi olarak ben yanıt verebilirim.
Öncelikle efendiler,

Hiçbir web sitesi, kullanıcı girişi olmadan yorum yaptırmaz. Ben sistemde "Alisatran35" ya da benzeri bir kullanıcı kaydı göremiyorum. Sayın Alisatran35 herhalde telaşa düşmüş ve kullanıcı oluşturmamış.
Elbette Sayın Alisatran35 isimli forum kullanıcısının art niyetle ortalığı gereksiz velveleye vermeye çalışmadığını var saymak durumundayım bunları söylerken.
Bu sitenin barındığı sunucuyu da sıfırdan ben kurdum ve ayarladım. Herhangi bir yorum geldiği anda bana otomatik olarak e-posta düşüyor ve bize böyle bir kullanıcıdan bir yorum gelmediğini onaylayabilirim.  

Sonralıkla,  
Diyelim ki bir aksilik oldu ve yorumunuzun yayınlanmadığını gördünüz. Takdir edersiniz ki, bu durumu düzeltmenin normal yolu site yönetimiyle iletişime geçip "gönderdim, yayınlamadınız. Sorun nedir?" diye sormaktan geçer. Ortalığı "aman şöyle mesnetsiz" , "böyle anti-demokratik" diye velveleye vermeye çalışmaktan değil.

Ayrıca,
Sitedeki diğer yorumları da incelerseniz, bir kısmının da "sizin döneminizde hiç bir iş yapılmadı" şeklinde özetlenebilecek içeriğe sahip olduğunu görürsünüz. Bunu teknisyen olarak söylüyorum: Bir web sitesinde yapılan yorumların olumlu ya da olumsuz olması zerrece önemli değildir. Her yorum bizim "tirajımızı" artırır. Siz bir aleyhte yorum yazarsınız; o yorum Google'da indekslenir, görüp gelen on başka kişi lehte yorum yazar; hiç önemli değildir.
İsterseniz, ÖSF'da da kabul edilen makul sınırlar içinde bir eleştiri yazısı kaleme alın; onu da yayınlayalım. Bizim işimize gelir.

Saygılarımla,

Can İnce
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Satranç Haber veya Ali Nihat Yazıcı - Yazar: canince - 04-11-2015, 01:08

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi