Burdur turnuvalarına sadece yerel oyuncuların dahil edilmesi
(11-11-2015, 20:47)Şükrü ŞENER Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle forum üyelerinin hepsine Burdur'dan selamlarımı gönderiyorum. İşlerimin yoğunluğu sebebiyle Forum paylaşımlarını günü gününe takip edemiyorum.Uğuray Hocamın uyarması sonucu konudan haberim oldu. Mustafa Demir Beyin söylediği gibi ilimizde bazı turnuvalarda sadece ilimiz lisanslı veya ilimizde ikamet eden sporcularımızın katılımına açık yapıyoruz.Ben yeni il temsilciğine atanmış bulunmaktayım. Daha önceki yıllardan gelen bir uygulama olarak ilimizde tertip edilen turnuvalarda ödül töreni eğer resmi tören ( Bayram,Anma Töreni veya kutlama töreni vb.)esnasında yapılacaksa il dışından katılan katılımcılarının törende yer alamayacağı düşünülerek, ilimiz protokol mensuplarının telkiniyle Burdurlu sporcuların yer alması beklentisini karşılamak için Burdurlu olmayan sporculara turnuvamızı kısıtlıyoruz. Bu tip turnuvaların zaten her ilde organize edildiği düşünülürse bu kısıtlamamızın komşu il sporcularını mağdur etmediği kanaatindeyim. Eğer geçmiş turnuvalarımızı incelerseniz İl temsilciliğine başlamamdan bugüne ilimizde tertip edilen Amatör spor haftası turnuvasında kısıtlama olmadığını görmeniz mümkündür. Bundan sonra ilimizde yapılacak Resmi Bayram Turnuvaları dışında kalan turnuvalarda böyle bir kısıtlama olmayacaktır sizleri bu turnuvalarda İlimizde konuk etmekten mutluluk duyarız.

Ecz. Şükrü ŞENER
Ulusal Hakem
Burdur İl Temsilcisi

Öncelikle teşekkürler Şükrü Bey, 
Benim şahsi fikrimdir, bence turnuvalar her ile açık olmalıdır. 
ikincisi o turnuvalarda dereceye girip ödül törenine kalmayanlar zaten ayıbın büyüğünü etmiştir, ki dereceye girilmese bile oradaki hakemlerin organizasyonun emeği için özellikle yarışanların bile törene kalması gereklidir (özellikle organizasyon sorumluluğunu alan kişilerin protokole karşı böyle mahçup durumda bırakılmamalarının gerekliliğinde sizinle hem fikirim) 

Bu sene Burdur Gölü'nde görüşmek üzere hocam.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Burdur turnuvalarına sadece yerel oyuncuların dahil edilmesi - Yazar: H Mustafa Demir - 12-11-2015, 14:05

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi