İl turnuvalarında antrenörlerin konumu.
(02-12-2015, 14:19)Miyazaki Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [color=#ff9966]Taşan: Ama satrancın gelişmesine yönelik olarak çalıştırıcıların  ( en az 2. Kademe) yarışma alanından dışarıda kalmasını sportif açıdan da etik açıdan da kabul edemem. Antrenör her konuda sporcusuyla sportif süreci ortak yaşamalıdır.[/color]

Fide Trainer ve daha üst seviye antrenörler dahil, 13 yaş grubu ve altındaki sporcuların, çalıştırıcılarını görmemeleri gerektiğini, tüm uluslararası yarışmalar dahil uygun bulmuyorum.
Bunu yurt dışındaki meslektaşlarım da onaylamaktadırlar.

Selamlar.

Bunu anlayamadım.
Yazınızın aslı buysa eğer aynı şeyi savunmuyor muyuz?
...
Çalıştırıcıların sporcularını görmesi gerektiğini mi, görmemesi gerektiğini mi uygun bulmuyorsunuz?
Yoksa şunu mu anlatmak istediniz?
"
Fide Trainer ve daha üst seviye antrenörler dahil, 13 yaş grubu ve altındaki sporcuların, çalıştırıcılarını görmemeleri gerektiğini, tüm uluslararası yarışmalar dahil uygun buluyorum."

Yani sporcular çalıştırıcılarını görmeliler, öyle mi?
Tüm diğer meslektaşlarınız da hangi görüşteler ? Tam anlaşılır bulamadım.

Ama şu çok açık;
Yanlış algılanmasın!

Ben çalıştırıcıların belli düzenlemeler sonrasında sporcusunu izleyebilmelerini konuşuyor ve düşünüyorum. Gerekçelerini de açıkladım.

SPORCULARIN ÇALIŞTIRICILARINI GÖRMELERİ GEREK ŞEKLİNDE BİR ŞEYİN PEŞİNDE DEĞİLİM.

[color=#ff3333]Sporcu çalıştırıcıyı değil, çalıştırıcı sporcusunu uygun bir şekilde izleyecek.[/color]
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: İl turnuvalarında antrenörlerin konumu. - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 02-12-2015, 15:15

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi