SEÇİM SİSTEMİNİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ?
(22-09-2016, 12:59)Naci Erdem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yayınladığınız seçim delege sistemindeki oy kullanacakların duruma bakarsak, bu sporun içinden gelenlerin hiç ama hiç şansı yok! Hepsi bürokrat delegelerin..

Naci Bey,
İyi yakaladınız!

En başından beri  (05.10.2012) dikkat çekmek istediğim konudur.
Bu konuda ÖSF' DA onlarca yazım ve çalışmam var.

Sistem 100-200 kişi için oy hakkı tanımakta. Bürokrasi zaten 100 civarında. Yönetmeliğe göre en fazla 200 olabilir.
Diğer 100 kişi satranç kökenli olabilecek iken GSGM buna izin vermemiş ve sayının 200 e tamamlanmasına gerek görmemiş.
Görse de salt çoğunluğu aynı oranda düzenlerdi.

Şimdi ben bir kez daha soruyorum:
1- Bu sistemi kabul ediyor muyuz?
2- Mevcut yönetim de dahil olmak gerek adaylar, gerek tüm camia bu konuda ne düşünüyor?
3- Bu konuda hazırlık yapan bir aday oldu mu? Bize projesini açıklayacak aday-adaylar olacak mı?
4- Camia ya da bir kesim olarak bu konuda hukuksal adım atmayı düşünen aday var mıdır?
5- Bu şartları kabul ederek mi seçime gireceğiz? (Bunun sebepleri de ayrıca açıklanmalıdır)
6- Ben aynı seçim sistemi kabul edilerek seçime giriliyorsa sadece isimler değişecek, uygulamalar aynı sınırlarda kalacak diyorum. Buna itiraz var mı?

Önümüzü görmek için...

Yoksa ha Ali-Veli, ha Veli-Ali!
Yanlış mı?

Selamlar.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: SEÇİM SİSTEMİNİ KABUL EDİYOR MUSUNUZ? - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 22-09-2016, 13:27

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi