Turnuvalarda Asgari Şartlar
(28-11-2016, 18:58)Mehmet Nickli Kullanıcıdan Alıntı: dalga geçmenizden anlaşılıyorki turkiyede cogunluk gibi satranc sporunu sizde fazla önemsemiyorsunuz yada ciddiye almıyorsunuz.   bazı turnuvalarda kuru teneke malalyadan baska odul yok. ödül olmayıncada gerçekten kuvvetli oyuncular turnuvaya katılmıyor . kendiniz gibi zayıf bir kaç oyunucuyu yenip şampiyon olsanız bunun ne kıymeti var?
grup meselesine gelince bazı turnuvalarda  tek grup olunca 1200 elolu ile 2000 elolu karşılaşıyor. bu maçtan her ikiside keyif almıyor cunku sonuc belli.
1200 elolu nasıl olsa yenilicem  psikolojisiyle oynuyor.
2000 eloluda biran once bitsinde kalkalım  modunda oyunuyor vs vs.
dalga geçerek yorum yazanlar. siz satrancın kahvenelerde kalmasınan yanasınız anlaşılan .

Satrancı gayet ciddiye alıyorum. Abim satranç hakemi aynı zamanda antrenör sağolsun oğlumu yetiştiriyor. Hafta sonundaki bir turnuva için cuma günü işinden çıkıp evine bile uğramadan akşam 18 den sonra salona koşarak gidiyor. Gece 12 de eve dönüyor. iki tane küçük çocuğu olmasına rağmen bu duruma katlanıyor. Cumartesi-pazar sabah 8 de çıkıp akşam 9-10 u buluyor eve gelmesi. Öğrendim ki cuma günü hazırlık yaptıkları halde ücreti ödenmediği gibi aldığı ücreti söylemeye utanıyor. Yanlış olmasın bir hakem arkadaşı aldığı ücretin 100-120 TL geçmediğini söyledi. Cuma 6 saat , Cumartesi 12 , pazar 12 saat boyunca salonda.Toplam 30 saat. Turnuvada sizin gibi böyle her şeyi konuşarak hallettiğini zanneden arkadaşlar konuşurken neden bu durumu yetkili mercilere iletmiyorsunuz? Neden daha iyi bir ortamda oynamasınlar dediğimde burun kıvırıp oradan uzaklaşıyorlar. Ancak birbirlerini pohpohluyorlar. O onu destekler öteki diğerini. Okul sporları turnuvasına katıldık milli eğitimden tek bir yetkili açılışa gelmezken , bazı turnuvalarda ödül töreninde ödül verecek kimse olmadığından hakemlere ödül verdirtirilirken , Forum sayfalarına bakıyorum da sporcu arkadaşlar nede güzel yazmışlar. O öyle olsun bu böyle olsun. Kimler hangi kurumlara yazılar dilekçeler yazdılar merak içerisindeyim. Zira aç senedir hiçbir şekilde değişen bir şey olmadı. Yakında oynayabileceğiniz turnuva bulamayacaksınız gönüllü sekiz on kişi kaldılar. Size tavsiyem bi cuma akşamı gidin o fedakar arkadaşlara yardım edin. Birazda siz kendinizi onların yerine koysanız...
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: Mehmet - 23-11-2016, 23:10
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: ÖnderEker - 25-11-2016, 16:16
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: chess_man33 - 28-11-2016, 15:06
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: chess_man33 - 28-11-2016, 15:04
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: Mehmet - 28-11-2016, 18:58
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: chess_man33 - 28-11-2016, 21:51
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: Mehmet - 28-11-2016, 23:58
RE: Turnuvalarda Asgari Şartlar - Yazar: satranc12 - 06-12-2016, 15:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi