Ankarada Satranç
Bu konuda daha fazla dayanamayarak görüşlerimi açıklıyorum. Salon benim 20 yıllık oyunculuk hayatımda gördüğüm en kötü salon ve orada satranç da oynadım. Gürültü, tuvalet sorunu, seyirci gürültüsü, bekleme salonunun yetersizliği, tuvalet kokusu, kadınlar tuvaletinin dış bir mekanda olması, ışık ve oksijen sorunu, futbol maçları olduğunda yaşadığımız zorluklar ve aşırı gürültü...

1) 1997’de satranca başladığımızda daha iyi bir salonda oynuyorduk turnuvaları Ankara’daki yerel turnuvalardan. Gençlik Merkezi adlı baraka. Uzakta da değil mevcut yerden, bilen bilir, 19 Mayıs'ın öte tarafı. Orası bile daha makuldu mevcut salondan.

2)Ankara’da nahoş kokular ve tezahüratlar eşliğinde bizi geçtim biricik öğrencilerimiz ve göz bebeğimiz çocuklarımız mahkum edilmiştir. Hani o çok önemsendiği sürekli tekrar edilen çocuklarımız...

3) Mevcut TSF yönetimi tabii ki bu vehametten sorumludur. Topu neredeyse 15-16 yıldır olduğu gibi il müdürlüğüne atarak işin içinden çıkmak mümkün olmamalıdır. Arayan mutlaka il spor müdürlüğüne bu durumu açıklayacak, nüfuz edecek bir kanal da bulur. Bunun da il temsilciliği yoluyla değil TSF Yönetimi yoluyla kolayca çözülebileceğine inanıyorum. Yalnız bu bir anlayış ve yönetsel öncelik meselesidir. Ankara’daki satranççılara şu ana kadar hiçbir faydası olmayan hatta onları yük gören Gökyay Vakfı Müzesi'nin PR'ına harcanan gayrı-resmi eforun yüzde biri bu sorunla ilgili temaslara harcansa belki sorun çözülür. TSF Çerçeve Statüde TSF yönetiminin konuyla ilgili sorumluluğuna dair açık maddeler vardır. Ayrıca o tenteden çıkıp kafanızı sola çevirdiğinizde gördüğünüz yer yakın zamanda yönetimin tasarrufuyla satranç turnuvası oynanamaz hale getirilen Atatürk Satranç Merkezi yani TSF’nin merkezi olunca durum daha da rahatsız edici hal alıyor.

4) Bize "siz aslında sadece eleştirmek için eleştiriyorsunuz" alt metniyle "Peki, çözüm öneriniz var mı?" sorusunu yöneltenlere çözüm önerilerimizi de getirdik naçizane. O çözüm önerilerini ışık hızıyla refüte edenler icra makamı olduklarından ötürü unutmasınlar ki bizim önerilerimizin imkansızlığını bize anlatırken farklı çözümleri de aramak durumundadırlar.

5)Bu şartlarda bir de ücret almak sanırım bu kötü tablonun son fırça darbesi sanırım. Bir de canlı yayın oluyor o salonda. Acı acı gülümseten bir başka ayrıntı!

6) Ankara'daki yerel turnuvalarda yaşanan salon sorununu salt kendi yarattıkları yönetimi eleştirmek amacı taşıyan kısır gündemlerine alet edenler için de şunu diyebilirim: bozuk saat bile günde iki kez doğru zamanı gösterir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Ankarada Satranç - Yazar: Escobar - 12-04-2017, 01:20
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Perceval - 18-04-2017, 09:13
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Ozgur_Akman - 18-04-2017, 15:53
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Ateş Ülker - 19-04-2017, 23:12
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Ozgur_Akman - 21-04-2017, 07:52
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Perceval - 21-04-2017, 12:58
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Perceval - 21-04-2017, 13:06
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Ozgur_Akman - 21-04-2017, 14:43
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Halil_Ozmen - 27-04-2017, 13:35
RE: Ankarada Satranç - Yazar: Ozgur_Akman - 28-04-2017, 05:16