Dünya takımlar şampiyonası
Olaylara dışarıdan bakabiliyorum sadece.
Olayların içyüzünü yaşayanlar bilir.
Dünya Takımlar Yarışması da böyle dışarıdan bakabildiğim bir konu.

Michal Krasenkow kimdir ? Türkiye’nin koçu. Daha doğrusu Türkiye’nin baş koçu.

Dünya Takımlar Yarışmasına genelde ve kadınlarda 10 ar ülke katıldı.
Genelde katılan 9 ülkenin takımlarının koçları yine aynı ülkeden, aynı milletten. Türk Takımının koçu ise Polonya’dan, Michal Krasenkow.

Bu koçun yönetiminde olan takımımız 6 tur boyunca 1. dahil üstlerde yer alan tüm takımları sıraya diziyor. Kimisiyle berabere kalıp kimisini yeniyor. Müthiş bir performans. Fakat 7. ve 9. turlarda yarışmayı 7. ve 8. bitiren ABD'ye ve Belarus’a yeniliyor.

Bir gariplik var bu durumda. Demek ki koçumuz 6 tur çok iyi çalışmış. Proaktif düşünüp davranarak diğer takımların oyuncularının nasıl oynadıklarını ve nasıl oynayacaklarını analiz edip (koçun vazifesi olduğunu düşünüyorum, değilse cümlemi dikkate almayınız) oyuncularımıza aktararak önlem almış fakat diğer turlarda yorulmuş, yarışmayı 7. ve 8. bitiren takımlara yenilmişiz. Bir Türk koç olsaydı yarışmanın sonuna kadar yorulmayacağına eminim.

Diğer tüm takımlar kendi milliyetinden koç seçerlerken bizim niçin bir Türk koç seçmeyip yabancı bir koçu Türk Takımının başına getirdiğimizi bilmiyorum.
Benim gibi dışarıdan bakıldığında, saygıdeğer ve nezih bir spor olan satranç sporu bazen bilinmezleri barındırmaktadır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: nurkuti - 22-06-2017, 11:09
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: nurkuti - 22-06-2017, 11:33
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: Feti - 22-06-2017, 11:52
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: Feti - 22-06-2017, 22:25
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: Feti - 28-06-2017, 22:31
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: Feti - 28-06-2017, 23:16
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: Feti - 30-06-2017, 09:10
RE: Dünya takımlar şampiyonası - Yazar: Feti - 30-06-2017, 17:29

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi