Türkiye'de uluslararası turnuva neden yapılamıyor ?
Halen devam etmekte olan Malatya’daki uluslararası ad takılmış Altın Kayısı Turnuvasının canlı yayını ve PGN leri turnuvanın sitesinde yok. Ben bulamamış olabilirim. Gözümden kaçmış olabilir.
Yok olduğunu varsayarak yazıyorum.

Neden yok ??

İhtimaller ve yorumlarım :
-Malatya Belediyesi oyunların canlı yayınlanmasını istememiştir. Gerçekten mi ?
-İnternet canlı yayını için uygun ortam bulunamamıştır. Her şeyin ayan beyan ortada görülmesi istenmediğinden gizli yayın yapılması uygun bulunmuştur.
-Canlı yayını gerçekleştirebilecek uygun ekip bulunamamıştır. Mevcut ekip internet eğitimlerini tazelemediklerinden güncellemelere ayak uyduramamışlardır.
-Ekip bulunmuş fakat son anda ekip istifa etmiştir. Yeni ekip de onca çabaya rağmen bulunamamıştır. Mevcut ekip harcırahları beğenmemiş, mevcut harcırahlara da başka ekip fit olmamıştır.
-Ekip kaza geçirerek ekipmanları kullanılamaz hale gelmiştir. Başka yerden yedek ekipman da temin edilememiştir. Uluslararası ad takılmış turnuvalarda olur böyle kazalar. Geçmiş olsun.
-Tam canlı yayın başlayacakken kabloların yanlış bağlanmasından dolayı yayın gerçekleşememiştir. Ekibin beceriksizliği yüzünden birçok kablo hurdaya çıkmıştır. Kullanılamaz hale gelen kablolar için yenileri sipariş edilmiş fakat sipariş henüz gelmemiştir.

Yok, yok. Hiç inandırıcı gelmedi bana yukarıda yazdıklarım. Elektriklerin kesilmiş olması en mantıklısı.

Fakat Başkent, Burdur, Çeşme, Çorum, Çubuk, Hatay, İstanbul, Kahramanmaraş, Keşan, Ordu, Serik, Troya turnuvalarında canlı yayın ve PGN yayını gerçekleşmişken Malatya’da gerçekleşmemesi bana başka bir şeyin daha ihtimal dahilinde olduğunu düşündürüyor. Bu yeni moda olabilir. Satranççılar bu modaya göre kendi programlarını revize etmelidirler. Bundan sonra belki de notasyonlar hakemlerin uhdesinde özel bir yerde muhafaza edilecektir. Satranççılar bundan böyle bu notasyonlardan faydalanma kolaycılığına başvuramazlar. Onlar artık hakemlerin koruma ve gözetimi altındadır.

Bir şey daha kafama takıldı. Sormadan edemeyeceğim. Canlı yayını olmayan turnuva TSF nin talimatlarına göre uluslararası kategoriye girmekte midir ?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkiye'de uluslararası turnuva neden yapılamıyor ? - Yazar: Feti - 26-08-2017, 23:04

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi