Türkiye'de uluslararası turnuva neden yapılamıyor ?
Mersin’de yapılan ve adına uluslararası denilen turnuvaya katılan yabancı uyruklu katılımcılara baktım. Adına uluslararası denilen önceki turnuvalarda yer alanların tıpkılarının aynıları bu turnuvaya da yine gelmişler. Gelmişler ve paraları toplayıp gitmişler. Nereye ? Memleketlerine mi ? Orası meçhul. Belki de, Türkiye’de kalıp sonraki turnuvayı beklemeye koyulmuşlardır ! Bizim TSF bunlara hep para vererek Türkiye’nin reklamını yapmaya devam etmektedir. Ama adına uluslararası ad koyduğu turnuvalar vesilesiyle Türkiye’ye bir türlü daha fazla turist çekememektedir. Gelen giden hep aynı simada kişiler.

Sebebini ben biliyorum daha fazla turist gelmemesinin ! O hakemler yok mu o hakemler ! Seyrettirmiyorlar maçları, çıkın salondan dışarı diyorlar da (Türkiye’den çıkın gidin der gibi) başka bir şey demiyorlar seyircilere. Oyunlar oynanırken tribünler bundan dolayı bomboş. Görmediniz mi TSF’nin reklam sayfasındaki fotoyu ? Bir tek seyirci bile yok. Yabancılar da alınıyorlar tabii ki bu seslenişten, görüntüden. Onlar da gelmiyorlar. İşte buradan ifşa, ikaz, ihbar ediyorum TSF’ye ! Resmi ve görevli bir kurum olarak sizin Türkiye’ye turist çekme görevinizi baltalayan hakemlerdir ! Siz o hakemleri besledikçe onlar da size tuzak kuruyorlar. Farkında değil misiniz ? Hakemleriniz hakem gibi, organizatörleriniz de organizatör gibi olsa Türkiye’ye yabancı gelmemesi için bir sebep göremiyorum.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Türkiye'de uluslararası turnuva neden yapılamıyor ? - Yazar: Feti - 29-10-2017, 10:36

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi