Satranç turnuvalarında giyim şekli nasıl olmalıdır ?
Satranç turnuvalarında makul giyim şekli nedir, nasıl olmalıdır ?

Yüzü peçeyle örtülmüş ve çarşaf giyen bir bayanın satranç turnuvasında maç yapmasını uygun bulur musunuz ? Cevabım hayır dır.
Diğer tarafta anlamsız bir ses ; “Ne demek hayır, sen giyim kuşam özgürlüğüne karşı mısın, sen suç işliyorsun, savcılığa şikayet edeceğim.”

Ayağında parmak arası sandalet, üst bacak tarafı yırtıklar içinde kısa şort giyen bir bayın satranç turnuvasında maç yapmasını ister misniz ? Cevabım hayır dır.
Diğer tarafta bir ses ; “Seni gidi giyim kuşam teröristi, giyim özgürlüğüme engel olamazsın.”

Göbeğinin altından başlayıp kalçasının hemen altında biten uzunlukta şort giyen bir bayanın satranç turnuvasında yer almasını nasıl karşılarsınız ? Ben iyi karşılamam.
Diğer tarafta hırçın bir ses ; “Giyim kuşam özgürlüğümü sana yedirtmem.”

Göğsü görünecek şekilde kolsuz atletli, göğsü kıllarla dopdolu bir bayın turnuvada satranç oynamasını kabul eder misiniz ? Ben kabul etmem.
Diğer tarafta ağzı bozuk bir ses ; “Sinkaf…, tesettüre uygun olan bu giyim tarzına karşı çıkamazsın, haddini bildiririm yoksa !”

Aklıma geldi işte. Öylesine sorayım dedim. Anton Kovalyov (yaş 25, ELO 2649) vakasından sonra.
Her şeyi eleştirdiğim için yukarıdaki tüm sorularıma da (ilk sorum hariç) olumsuz cevap verdim !

İlk sorum ise açıklanmaya muhtaçtır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Satranç turnuvalarında giyim şekli nasıl olmalıdır ? - Yazar: Feti - 11-09-2017, 12:58

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi