Bir Isparta klasiği daha “ben yaptım oldu…”
Yer Isparta, Okul sporları satranç il birinciliği.
Maça çıkış listeleri 9:30 a kadar teslim edilmesi bildirildi. Başhakemin yanına giderek eşleşmelerin nerde asılı olduğunu sordum. Eşleşmeler masa çıkış listeleri alındıktan sonra yapılacak siz önce maça çıkış listenizi verin dedi. Bende böyle şey olmaz yanlış yapıyorsunuz önce eşleşmeyi asın sonra takımlardan masa çıkış listesini isteyin dedim. Bu turnuvada bu şekilde uygulanacak önce takım listenizi teslim edin dedi. Bende eşleşmeyi gördükten sonra maça çıkış listesini vereceğimi söyledim ve odadan çıktım. Turnuvaya katılan birçok takım sorumlusu bu durumu bilmemesi ve sorgulamamasından dolayı eşleşme yapılmadan maça çıkış listelerini teslim ettiler. Teknik toplantı sırasında başhakem ve il temsilcisi yarışma ile ilgili bilgilendirmeyi yaparken söz aldım ve yaptıkları uygulamanın yanlış olduğunu eşleşme asılmadan masa çıkış listelerinin istenmesinin doğru olmadığını söyledim. İl temsilcisi ve başhakem TSF teknik kurulu üyesi Tayfun Haznedar a danışıldığını, uygulamanın bu şekilde yapılacağını söylediler. Anlayacağınız yanlışa TSF Teknik kurulunu da dahil ettiler.
Pes ve yeter artık.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Bir Isparta klasiği daha “ben yaptım oldu…” - Yazar: ASERTTAS32 - 12-02-2018, 21:27

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi