Ordu Uluslararası Satranç Turnuvası Rezaleti
(16-04-2018, 07:44)Halil_Ozmen Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Son yıllarda gördüğüm en kötü turnuva Ordu Uluslararası satranç turnuvasıydı.

Ordu Belediyesi TSF'yi de kullanarak dağın tepesindeki Radisson Blu oteli ihya etmek için bu turnuvayı düzenlemiş.

Tabii her zamanki gibi, başta gürcü olmak üzere, yabancı ustalara para kazandırma turnuvası olarak yapılan bir turnuva.

Turnuvada sporcular resmen ikinci değil onuncu sınıf vatandaş muamelesine tabi tutuldular. 
Organizasyon, bir içme suyunu bile çok gördü sporculardan. Bir sebil koymayı bile akıl etmediler, daha doğrusu herhalde gerek görmediler ki, sporcular otelden para ile su alsın, otel kalkınsın.

Rezalet ötesi bir turnuva için, Ordu belediye başkan yardımcısı bir de açılış konuşmasında "Türkiyenin En İyi Turnuvası" demez mi?
Küstahlığın ve değersizliğin bu kadarına pes!

Artık bu uluslararası turnuva ayaklarıyla yabancı sporculara para kazandırma devri sona ersin!
Bazı otelleri ihya etme devri sona ersin.

Artık TSF ticari bir kuruluş gibi, yaş grupları, Türkiye kupası ve başka bazı turnuvalarda otel odası satmayı bıraksın.
Bir SPOR KURULUŞU olduğunu anımsasın.

Halil Bey'in görüşlerine ve tesbitlerine katılıyorum.

Ancak bahsettiği kazanç kapısı sadece TSF değil diğer federasyonlarda da yakın ve tamamen başka şekillerde de uygulama alanındadır. Ülkede geçerli ve sahip çıkılan bir SPOR POLİTİKASI ve ona ayrılan bir alt yapı-bütçe olmadığı için birçok federasyon KENDİ PARANI KENDİN BUL formülüne göre uygulamalar yapmaktadır.
Bunu TSF yi savunma amaçlı söylemiyorum.Benim başka çözümlerim var.
Ancak bu şartlarda bu kumaştan çıkan ürün budur!
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: Ordu Uluslararası Satranç Turnuvası Rezaleti - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-04-2018, 09:15

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi