U16 Olimpiyat Seçmelerinde TSF nin Hatası
Sn. Feti,
Yazılarınızı keyifle okuyorum.

Ancak bariz hatalarınızı da yazmama izin verin lütfen. Çünkü topluma yazıyorsunuz.

1- Ulusal Takımı hocaları seçer. Yönetim değil. Son durumlarını onlar gözlemler. Sadece ELO kriterlerini de kullanmazlar. Kullandıkları çok kriter var. Bizzat şahit oldum.
2- Bu konudaki iddialarınızı topluma yorum olarak değil kanıt olarak sunmanız gerekir.
3- Bu güne kadar Ulusal Takımdan affını isteyen bir çok sporcu vardır. Bunların kimisinde aileleriyle resmi yazışmalar mevcuttur.
4- Sporcular hocalarının seçimine saygı duymalıdırlar. Bu konu yazılarınızda nedense hiç yok. Yoksa var da ben mi kaçırdım?2001-2002 yıllarında Kapadokya ve Foça kamplarına katıldım çalışmaları izledim.
5- Ulusal Takım hocaları tek değil, içlerinde ekol GM ler var. Onların kararı ve seçiminee saygı duymak gerekmez mi?
6- Bu eleştirilerinizden bu ekol hocalar da nasibini almaktadır.
7- Ronaldo Ulusal takıma seçilmeyince suç duyurusu mu yapmıştır? Ya da seçilmeyen diğer yıldız sporcular...
8- Sadece benim, ulusal takıma seçildiği halde, geçmişten bu güne kamplara özür bildirerek gitmeyen kız sporcularım da olmuştu. Bunlar Kocaeli'de ailelerini de muhtemelen tanırsınız. Tüpraş'ta üst düzey görevlisi BIÇAKLI ailesinden...
9- Hatta satrancı 2-3 yıllığına satrancı üniversite hazırlığı için bırakan ulusal takım sporcularım da oldu.

Yazılarınızı içtenlikle ve keyif alarak okumaya devam edeceğim.
Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: U16 Olimpiyat Seçmelerinde TSF nin Hatası - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 21-10-2018, 13:42

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi