U16 Olimpiyat Seçmelerinde TSF nin Hatası
Aşkın Beyin son yorumlarına cevap vermek içimden gelmedi. Çünkü aynı konulardan bahsetmiyoruz. O armut diyor ben elma diyorum. Ortak noktamız yok.

Dünya 16 Yaşaltı Olimpiyatı da bitti.
Artık gına geldi. Eleştirmek istemiyorum.
Bir-iki noktaya dokunup kapatacağım.

TSF’nin kapanış yazısında ülkemize yönelik tek başarı içeren cümle Çisel Anaçoğlu’nun en iyi kız ödülünü ve beşinci masa birinciliğini aldığı şeklindeydi. Çisel Anaçoğlu’nu tebrik eder başarılarının devamını dilerim. Hatırlarsanız, daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi ; Dünya Gençler Şampiyonası için TSF’nin davet ettiği ve tüm harcamalarını karşıladığı satranççılar arasında Çisel Anaçoğlu yoktu. Kendi ailesinin imkanları ile şampiyonaya katılmıştı ve orada da başarılı olmuştu. TSF işte ! Öngörüsüzlük had safhada.

TSF’nin yazdığına göre olimpiyadın kapanış törenine hiç yabancı misafir katılmamış. FIDE’den veya diğer devletlerin federasyonlarından hiç katılan olmamış. Neden acaba ?
Ama kapanış törenine Avrupa Halter Federasyonundan biri katılmış. İlginç ! Kim davet etti acaba onu ?

Bir de, Ali Ümit Şifaver katılmış. Hem de yönetim kurulu üyesi sıfatıyla. Bravvo ! Son mali kurulda yaptığı hamleye karşılık olarak yedek üyelikten asil üyeliğe terfi ettirilmiş. Zaten ben bekliyordum terfi alacağını. TSF’ye böyle güçlü hamle yapanlar yakışır. Onları da dünya satranç olimpiyatlarında falan böyle vitrine koymak gerekir ki ; dünya ne mal olduğumuzu görsün, anlasın.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: U16 Olimpiyat Seçmelerinde TSF nin Hatası - Yazar: Feti - 03-12-2018, 17:38

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi