MERSİNDEKİ SATRANÇ TURNUVASIN DA ORGANİZATÖR SKANDALI
Sn. Feti,

Bahsettiğiniz anlamda " Öz idrak ile vazife" TSF 1991 de kurulmadan çok önce de devam etmekteydi, 2001 den sonra da...

Henüz ÖSF ortada yokken de. Yapmış olduğumuz tüm çalışmalar satrancı bugünlere taşımıştır. Hatasıyla da sevabıyla da. Hatasızlığı iddia etmiyorum.

Benim şu anda ve geçmişte hiçbir zaman kişi ya da kişileri savunma vazifem olmadı. Bunu yaparsam da kendi idrakimle yaparım. Kimseden talimat almadan! Aksini iddia eden ispatı ortaya koyar.

Beraber yıllarca çalıştığım satranç emekçisi arkadaşlarıma atılan iftira ve karalamalara elbette tepki duyarım. Bu da insani vazifemdir.
Ancak suçluluğu ispat edilmiş kişilere aynı yaklaşımda bulunamam.

Nitekim de tüm çamur atmalara ve karalamalarla dolu algı operasyonlarına rağmen bunu asla ispat edemediler.
Hatta birlikteliklerden gelen bu aşağılayıcı iftiralar, otellerde TSF tarafından ağırlandığım iddialarına kadar da dayandı.
Banka hesaplarımı ortaya koymamı isteyenler de oldu.

Bir dernek başkanı bana hangi otelde ağırlandığımı sosyal medyadan tüm üyelerine açık bir şekilde marifetmiş gibi sordu.
Tabi gülüp geçebilirdim. Cevapsız da bırakabilirdim. AMA İNSANLARA TAM ZAMANINDA CEVAP VERMEZSENİZ O OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIKLARI ALGIYA KENDİLERİ DE İNANMAYA BAŞLIYORLAR.

AMA  'SATRANÇ GÖNÜLLÜSÜ' ARKADAŞIMIZIN BU DAYANAKSIZ  İDDİALARI ÇAMUR GİBİ KENDİ ELİNDE KALDI.

Bunu kendisinden de sorabilirsiniz. Bunu bilip bilmediğinizi bilmiyorum.

O günden beri bu güne sus-pus! Elindeki çamur izleri kendi sayfalarında duruyor, bakabilirsiniz.

Ama öğrendiğinizde erdemli kişiliğinizi bildiğimden tepkinizi de merak ederim doğrusu.
Sizin bu insanların şakşaklarına ihtiyacınız olmadığını bilecek kadar tanıyorum sizi.
Ama karar yine sizin elbette.

Saygılarımla.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: MERSİNDEKİ SATRANÇ TURNUVASIN DA ORGANİZATÖR SKANDALI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 28-02-2019, 10:09

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi