SGD' ye yapılan Yargısız İnfaz
Öncelikle şunu belirteyim bu dernekle hiç bir bağlantım olmadığı gibi dernekten hiç kimseyi de tanımamaktayım. Bu derneğin ismini bile kısa bir zaman önce duydum. 

Suat Atalık' ın  satranç kariyeri başarı öyküsüdür ama bu kişinin üslubu tartışma konusudur. Suat Atalık' ın TSF ile   bitmek bilmeyen kavgalarını geçtim. Başarılı genç satranççılarımıza da  zamanında garip ithamlarda bulunmaktan kaçınmamıştır. 
Ali Nihat Yazıcı' nın konu ile ilgili yazılarından biri. (Ali Nihat Yazıcı' nın üslubu da tartışmaya açıktır bu arada) 
-http://satranchaber.com.tr/atalikin-sanrisi/#comment-1314

Benim için derneğe üye bir velinin açıklaması Suat Atalık' ın yazdıklarından çok daha fazla anlamlıdır. Derneğin usulsüz yaptığına dair belgesi olan varsa Devletin yasal mercilerine her zaman başvurma hakkına sahiptir.  Fakat bir köşe yazısıyla linç operasyonu başlatmak ne kadar mantıklı tartışılır. Burada iddia sahibi  iddiasını duyumlarla değil kanıtlarla ortaya koymak zorundadır. Belirli bir kitleyi töhmet altında bırakmak bu kadar ucuz olmamalı. Masumiyet karinesi "bir  kişinin masum olduğunun kanıtlanmasına gerek yoktur; kişinin suçluluğunun kanıtlanamamış olması yeterlidir " der.

Bu forumun 4300 den fazla üyesi var bu kişilerin içinde derneğe üye  pek çok kimse muhakkak vardır. Bu derneğe üye kişilerden bu derneğin  kendilerinden şimdiye kadar uygunsuz menfaat sağlayıp sağlamadığını dinlemek,  bir köşe yazısıyla bir grubu töhmet altında bırakmaktan çok daha mantıklı durmaktadır.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
SGD' ye yapılan Yargısız İnfaz - Yazar: kaissa74 - 05-03-2019, 21:15

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi