SATRANCIN DERS OLARAK KABUL EDİLMESİNDE YENİ ADIM.
Proje ilginç, sıradışı. Okullarda uygulamaya konulması çok faydalı olacaktır.

Sıradaki okulu merak etmekteyim. Ayrıca proje sahibini merak ettim. 1.Kademe Yardımcı Antrenör imiş.
Yardımcı Antrenör vizesini geçerli hale getirmeyi unutmuş sanırım. Halen geçersiz. Ama vizesinin geçersiz olması antrenör olarak çalışmasına engel olmamalı bence. Zaten TSF proje sahibi olarak öğrencilere satranç dersi vermesi için onay verdiğine göre vizesinin geçersiz olmasını TSF de önemsememiş.

Yardımcı Antrenör aynı zamanda sanırım hem sporcu ve hem hakem.
Yardımcı Antrenör Ankara’da son katıldığı turnuvanın C kategorisinde ilk gün 3 turda 0 puan aldıktan sonra 2. günkü toplam 4 tura katılmamış. Bir mazereti vardı herhalde diye düşünüyorum.

Asıl merak ettiğim, bu yardımcı antrenör hangi üst kademe antrenörle beraber çalışacak ?
Bilindiği üzere, eski Antrenör Talimatı’na göre (bu talimat şu an yayımda olmamasına rağmen yerine yenisi konmadığı sürece yürürlükte olması gerekir diye düşünüyorum) yardımcı antrenörün üst kademe antrenör yanında çalışması gerekmekte.

Son tahlilde, okullarda öğrencilerin hep beraber, aynı zaman kesitinde satranç dersi görmeleri oldukça olumlu bir gelişmedir.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: SATRANCIN DERS OLARAK KABUL EDİLMESİNDE YENİ ADIM. - Yazar: Feti - 27-03-2019, 11:23

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi