Bu kervanın kulu kölesi olmak
Turkchess 1954 grubundan ayrılmanın şoku zihnimde sönümlendikten sonra yazmaktayım.

Turkchess 1954 facebook grubunda Ali Nihat Yazıcı (ANY) bir yorum yazmış. Ben de onun yorumuna yorum yazdım. Diğer dahil olduğum gruplarda olduğu gibi, yazımı yazdım ve beklemeksizin sayfayı kapattım. 2-3 saat sonra tekrar açtığımda, Murat Evrensel Bilgin’in (MEB), özetle; sporculara köle dediğimi söyleyerek hemen özür dilememi istediğini okudum. Daha sonra detaylı değerlendirir ve cevap veririm diyerek tekrar kapattım. Kısa bir süre sonra tekrar sayfayı açıp cevap vermek istediğimde yazamayacağımı anladım. Çünkü gruptan beni çıkartmışlar. Cevap veremedim.

Hem hemen özür dilememi istemekteler ve hem de hemen gruptan çıkarılmışım. Her zaman olduğu gibi, başka mecralarda, başka gruplarda, ANY ve MEB'i muhatap alarak yorumlarının altına yorum yazmaya devam ederim. Bu benim yaşam tarzımdır. Canları sağolsun. Esenlikle kalsınlar. Bana söyledikleri uygunsuz kelimeler benim hoşgörü kalkanımda eriyerek yok olur. Temennim bu olumsuz kelimelerin söyleyenlerin zihinlerinde olumsuz tortu bırakmaması.

ANY'nin yorumundaki bir cümle şöyle : “A milli takım sporcularından uluslararası turnuvalara katılmaları için ücret alan başka bir federasyon olabilir mi?” Daha sonraki yorumunda da “Benim söylediğim herşey doğru” demiş. Buradan benim anladığım şudur : TSF A milli takım sporcularından uluslararası satranç turnuvalarına katılmaları için ücret almaktadır.

‘Feti’nin anladığı yanlış’ denilebilir. Şöyle de açıklayabilirler :
-‘Bir kere ANY’nın yazdığı cümlede TSF yazmamaktadır, nereden çıkardın TSF’nin işin içinde olduğunu ?’ diyebilirler.
-‘ANY organizasyon derken satranç turnuvası dememiştir. Eğitim organizasyonu olabilir, çalışma organizasyonu olabilir, vb. olabilir, olabilir…’ diyebilirler.

Bana kapalı grup orada ise herkese açık platform burada. Ben öyle demedim, şöyle demek istedim desinler. Ben de yanlış anlamışım diyerek özür dileyeyim.

Devam edecek
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 15-09-2019, 17:27
RE: Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 15-09-2019, 18:14
RE: Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 15-09-2019, 19:50
RE: Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 15-09-2019, 20:59
RE: Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 16-09-2019, 08:16
RE: Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 16-09-2019, 08:18
RE: Bu kervanın kulu kölesi olmak - Yazar: Feti - 22-09-2019, 13:07

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi