ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF NİN YAKLAŞIMI
ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF'NİN YAKLAŞIMI

Satranççılığından asla şüphe duymadığımız saygın FM A. Feridun ÖNEY tarafından TSF ye yönelik bir KINAMA mesajı yayınlanmıştır.

TÜRKİYE KUPASI maçları devam ederken adaylıkla ilgili broşürlerin otelde asılmak istenmesi ve TSF nin buna karşı çıkışı anlatılarak TSF Yönetimi antidemokratikokratik uygulamasıyla kınanmaktadır.

Olay gerçekten de antidemokratikse ben de çekinmeden buradan açıkça şiddetle kınarım!
...

Ancak,
Ortada gerçekten de bir hukuksuzluk var mı acaba?
Başkan adayı olmak elbette bir haktır. Ama bunun da bir hukuksal süreci ve çerçevesi vardır.

Öncelikle :
1- Başkan adayları için 'resmi aday olma süreci başlamış mıdır? Bu süreç, genel kurul tarihinden en az on gün önce, üyelerin en az yüzde 15’inin yazılı teklifini içeren adaylık başvurularını Federasyona iletmesiyle başlıyor.
Bu hukuki süreç ve şartlar bu şekilde olmuş mudur?

2- Yönetim kurulu, genel kurul tarihinden en az otuz gün önce başkan adayları tarafından yatırılması gereken adaylık başvuru ücretini belirler. Adaylık başvuru ücreti, 40.000 gösterge rakamının memur aylıklarına uygulanan katsayı ile çarpımı sonucu bulunan meblağı geçemez.
Bu süreç de başlamış ya da işletilmiş midir?

3- Başkan adayları başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri teslim etmiş midir?
a) T.C. kimlik numarası beyanı,
b) Öğrenim belgesinin kurumca tasdikli örneği,
c) Tahkim Kurulu, Genel Müdürlük ceza kurulları veya spor federasyonlarının ceza
veya disiplin kurullarınca son beş yıl içerisinde bir defada üç ay veya toplam altı ay hak mahrumiyeti cezası almadığına dair beyanı,
ç) Adli sicil kaydı yazılı beyanı,
d) Başvuru tarihi itibariyle kesinleşmiş vergi ve sigorta borcu olmadığına dair belge,
e) Adaylık başvuru ücret makbuzu,
f) Üyelerin en az yüzde 15’inin yazılı teklifi.

Şimdi soruyorum gerçek hukuksuzluk kim tarafından ve ne şekilde yapılmıştır?

TSF YETKİLİSİNİN BU YAKLAŞIM TARZINI DA ASLA TASVİP ETMİYORUM!

Şimdi bir turnuva salonu ya da otelinde herkesin bu tip broşür asma hakkı var mıdır? Belediye ve muhtarlık seçimlerinde de bir hukuki seçim seçim süreci vardır, Federasyon başkanlık seçimlerinde de...

Zaten otel yönetiminin bu şartlarda Federasyon yetkililerinin söylemine bakmadan bu broşürleri toplaması da normaldi. Orada herkes böyle bir broşür asabilir mi?
Düşünsenize neye dayanarak bir broşür asacaksınız ki? Hakikaten hangi sıfat ve hukuki sürece dayanarak?

O zaman ne olduğu belirsiz herkes ve topluluk gayri-resmi olarak bu süreci kaosa sürüklemez mi?

Bazı işlerin bir resmi süreci ve ciddiyeti vardır.

Sn. ÖNEY VE EKİBİ ADAY OLACAKSA BUNU ÖNCELİKLE RESMEN BAŞLATMALIDIR!

Ve aynı hukuki maddeler çerçevesinde diğer adaylar ile eşit şartlarda seçime girecektir.

BEN SÜREKLİ OLARAK GÜVEN KAYBINA UĞRAYAN BU TİP YAKLAŞIMLAR SAYESİNDE UMUTLARIMI DA KAYBEDİYORUM.

Muhalefetin bu yaklaşımı sadece ve sadece şimdiki yönetime yarar. Bu sebeple bile şimdiki yönetimin bence aday olmasına gerek yok.

SÜREÇ ZATEN KENDİLERİNE YARAMAKTADIR.
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF NİN YAKLAŞIMI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 04-02-2020, 13:41

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi