ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF NİN YAKLAŞIMI
Sevgili Sabri Koçak,

Ne resmi süreci dediğin şey şu anda gayri resmi olan süreçtir. 

Ben de sen de adaylığını açıklar vaadlerini sıralarsın. Başkaları da bunu yapabilir. Otelde aynı anda sadece sn. ÖNEY'in değil onlarca adayın broşürleri, uçuk vaadleri ortalarda dolaşır. Öyle ya bu restoranda broşür olayı nasıl olsa sadece bir adaya hak değil elbette. 

Diğerleri de bunu yapabilir demek ki...Otel yönetimi de bunu izleyecek öyle mi?
Bak kahvede bile önce ocak sahibinden izin alınır değil mi? 
Turistik bir mekanda...
Aslında öyle de olmalıdır.
...
Kişinin kendisini tanıtmasıyla, fikirlerini açıklamasıyla ilgili kısıtlayıcı bir şey söylemedim ki...
Ama şekli ve zemini yanlış dedim. Otel yönetimine bir sorulması gerekliydi dedim. Geçmişte otellerde yaşanan benzer olaylar varken otel yönetimi buna izin mi verecek? 
Yapma!
...

Ki zaten sen de dört numaralı maddede bunu soruyorsun.
Kendisini neyle nasıl ifade edeceğini neden bana sorsun ki, neden böyle yazdın şimdi?

Ben onun yerinde olsam bunu çok farklı yapardım dedim ve kendi fikrimi ortaya koydum.
Eğer sn. ÖNEY bir ekiple bunu yapıyorsa ki görünen öyle, neden bir önceki hafta yüzlerce sporcunun yarıştığı diğer otel de asıl kitleye ulaşmadılar?
Neden bir toplantı planlayıp düzenlemediler?
Neden bu konuda aylar öncesinden hazırlık yapmadılar da otelde böyle habersiz ve izinsiz el altından emrivaki yapıldı? 
Bunların cevapları önemsiz değildir.

Ben olsam bu konuda hazırlık içinde olur ve planlama yapardım. Otele altı yedi gün boyunca 7.000 civarında konaklama varken, kaçar mı böyle bir fırsat?

Madem aday olacağım, ben o zaman gerçek kitleye yüz yüze ulaşmanın yollarını arar, el altından broşür işine girmezdim. Üstelik geri tepeceğini bildiğim halde. Güven sarsıcı ve plansız  hiç bir kampanyanın içinde olmam. Danışırdım. 
Bu mu yanlış olan?

DOĞRU HEDEFE GİDERKEN YAPILAN YANLIŞTIR!
Bundan bahsediyorum.
Şimdi yapılanın yanlış olduğunu bile bile bunu savunmanın bir anlamı yok. Olamaz da!

Önceki sene de benzer bir olay kahvaltı sırasında yaşandı ve planlı sabote olduğu ortaya çıktı. Otel yönetiminin beyanı ve görüntüleri var. Otel böyle şeylere izin vermez.

Asla sn. Feridun ÖNEY'e akıl vermiyorum. Benim ne haddime, önerilerime ihtiyacı yok ki... 
Kendisini kullananlara kiralamış süreci zaten. O sabık sayfada yer alması bile güven örselenmesi için yeterlidir.
...

" Birisi bir medya ortamında yanlış bir şeyler yazıyor çiziyor birilerinin kişilik haklarını ihlal ediyor diye başka birine herhangi bir medya ortamını yasaklayamazsın hatalı davranışları başkalarına gerekçe yapamazsın." diyorsun.

Gerçek tespitin bu ise diyecek sözüm olmaz.

Ama sayfasında yazdığın bahsettiğin kişi üye değil, o sayfanın kurucusudur. Geçmişini araştırdığında gerçeği görebilirsin. O sayfa yeni kurulmadı asla da yeni kalamaz. Grup 24 Mart 2015 tarihinde kuruldu adı da en son 5 Kasım 2019 tarihinde değiştirildi. 
Yiyen yesin, ben bunu yemem.

Değişim tarihinden önceki tüm paylaşımlar, hakaretler, alaylar ve aşağılamalar sn. ÖNEY ile mi anılacaktır? Bunu mu savunuyorsunuz? Şimdiden ne kozlar veriliyor farkında mısınız?
İnsanların dava açma hakları saklıyken...
Unvanlı oyuncular ve TSF çalışanları aşağılanırken...
Şahsım ve diğer antrenörler hakkında iftira ve şerefimize yönelik suçlar işlenmişken o sayfada...
Bembeyaz sayfa böyle mi olacak yani?
Komik değil biliyorum. Trajik aslında.

Oysa sn. ÖNEY yepyeni bir süreç açmak istiyor. Asıl çelişki budur. Bunu görmemek ve sıradanlaştırmak geçmişe sünger çekmek yapılanları bir anlamda meşru görmektir bu. Onaylamak destek çıkmak kol kanat germektir.
Bir çok satranççının o sayfadan uzak durmasının sebeplerindendir. Sayfanın iyi hal kağıdı yok bir kere...

Bu çelişkiyi göremezsen üstelemem sevgili Koçak.
...

Otelin uygulamasından bahseden yok!  Neden bahsetsinler ki?

Tüm restorant personeli şahit. Aralarında yönetimden fırça yiyenler de olmuş. Garsonlar kendi işlerini yapar, masalara servis açarken broşürler var. Önce iyi niyetle toplamamışlar bile. Ama yönetimin talimatı giriyor devreye. Sorabilirsin. Garsonlar talimatla da o broşürleri koyabilirlerdi masalara. KENDİ İNİSİYATİFLERİ OLARAK Ama neden böyle bir şey yapılmadı? Sebebi çok açık.   Ortada talep edilen izin de yok.

TSF’den biri hele bir yönetim kurulu üyesi onları masadan toplayamaz veya toplatamaz!
Bu doğrudur!
Bence hiç şık değil. Bunda şüphe yok!

Sorduğun soruların bir kısmı sn. ÖNEY'in ifadesi olduğunu sanmıyorum. Bence haberi bile yok.

Tıpkı yayınlanan manifestoda olduğu gibi.
Tıpkı haberi bile olmadan benim de içinde bulunduğum üyelere defalarca ve halen üyelik daveti geldiği gibi. Kendisinin bunlardan da haberi yok, yazıştık. Oysa davet kendi adı kullanılarak yapılıyor.
Tıpkı senin de eleştirerek toptancı yaklaşım olarak bulduğun (sayfadan silinmiş herhalde)diğer adayların işgüzar ilan edilmesi gibi.
Tabela yazılarını artık genel çerçeveden değil isim vererek yapacakmış. Sayfasına mor tabela ile yazmış. Neden acaba? Birisinin adına yalan yanlış yazdığı ve içeriden tepki geldiği için olabilir mi?
Tıpkı 1973 de Avrupa Gençler 3. sü ilan edilmesi gibi...
Sonradan silmiş yazısını galiba...
Öncesinde Mojo Jojo yu da başkasının aklıyla gammazladığını sanmıştı. Onları da silmişti ve pıpsını pırtısını toplayıp sıvıştı ÖSF dan.

Sence bunların anlamı nedir?
Nereye kadar güvenebilirim ki buna?
Sn. A. Feridun ÖNEY adı tüm bu kokuşmuşlukları, haksızlıkları, alaya almaları hak ediyor mu sence ?
...

Sevgili Koçak,

Eğer ki adaylığın söz konusu olsa (resmi ve gayrı resmi fark etmez) ve kendin öz bir sayfa ile kampanyana başlasan güven  konusunda asla ve asla şüphem olmadan destek sunardım.
Ama burada en başından vereceğin ilk intiba önemliydi. 
Sabri Koçak adı satranç ve onun geleceği için yeterlidir. 
Tıpkı sn. PEKÜN, sn. HAMARAT, sn. GÜNER, sn. KILIÇARSLAN,sn. ATAKİŞİ ve diğer tüm gerçek satranççılar gibi...

Ama bu sayfanın bir kısım kişilerinin güven sorunu çok açık.
O YÜZDEN GÜVENİLİR DEĞİL!

O sayfada yolculuk edenlerin saygın kişiliğinin kullanılma amacı, sayfa sahibinin toplum içinde alaycı ve değersizleştirici geçmiş yayınlarının günahını çıkarma telaşının ve isimlerim etiketinden bireysel nemalanma fırsatçılığından başka bir şey değil.

Tartışılmaz satranççı olmak bambaşkadır. Bence ÖNEY'İN kaçırdığı en önemli varyantlardan olabilir.

Sorulara gelince kendisinin haberi olmadığını söylediğini duyan yönetici, personel ve başka satranççılar da var.
Gerçi haberi olsa da dağıtılması yine yanlış.

Burada şunu da kaçırmamak gerek. Olsaydı okurduk KINAMA da...
İzin alınmamış ki, ne TSF den, ne de otel yönetiminden...

Bir İSTANBUL BEYEFENDİSİ YÖNTEMİ DEĞİL BU!
Onun için sn. ÖNEY değil bu 'beyefendi'

Saygı ve selamlarımla
- MATRANÇ -
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
RE: ADAY OLMAK CİDDİYETİ VE TSF NİN YAKLAŞIMI - Yazar: M.Aşkın TAŞAN - 06-02-2020, 21:34

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi