hayallerim...
madem özgür satranç forumda bir şeyler paylaşılmak isteniyor ben başlangıç yapayım istedim  .
,kendimi şu an itibari ile satrançta en eskilerden biri sayıyorum. ne günlerdi eskiler  . herkes amatör
düşünce ile satranç oynar, satrancın gelişmesi için elinden gelen ne varsa yapardı. maddi hiç bir beklentimiz olmadığı gibi
maddi beklentisi olanlarıda çoğumuz eleştirirdik  .

devlete bağlanmamız  en büyük hayalimizdi .
gün geldi  bunu başardık ve devletin  federasyonu olduk  . kötümü oldu elbette çok güzel  oldu.
yeni ve güçlü satranççılar hepimimizin gurur duyduğu büyük ustalar yetişti  .
 olimpiyatlara nasıl gideceğimizi kara  kara düşünürken
olimpiyatlarda  6. lık gibi hayal bile edemeyeceğimiz dereceler aldık  .

yeni düzen türk satrancına çok şey getirdiği gibi çok şeyleride aldı götürdü .
 götürdüğü en önemli şey  yüksek amatör ruh oldu . herkes kulüp açıp para kazanma derdine düştü  .

aaah eskiler  diyorum  . türkiyenin neresine gidersen git  bir kahvede veya bir lokalde o şehrin satranççıları toplanmış satranç oynarlardı .
nereye gidersen git satranççı bir camia bulman   mümkündü . aralarında satranç  oynarlar birbirlerini sever sayarlardı  .

demek istediğim  bunların hiç biri şimdi kalmadı  . soruyorum nerede bu satranççılar. bakıyorum her ilde 1800 üzeri satranççı sayısı 20 _ 30 dan aşağı değil . bunlar nerede buluşur nerede satranç  oynarlar  . bakıyorum hepsi birbirlerinden kaçıyorlar  .  birinin gittiği yere öbürü gitmiyor  . bu ifadeyi  özellikle kullandım  .

demem o ki satranççılar eskisi gibi  birleşip  sırf oyun  oynayıp vakit geçirmek için bir araya gelemezler mi . bir lokal tutamazlar mı  . belediyelerle işbirliği yapamazlar mı  .

bizim gibi satrancı bırakmış  veya bırakmamış  kişilerin toplanacağı yer bence türkiyenin en önemli ihtiyacı..
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
hayallerim... - Yazar: muzaffer şekerli - 29-05-2020, 05:54
RE: hayallerim... - Yazar: Feti - 01-06-2020, 21:27
RE: hayallerim... - Yazar: muzaffer şekerli - 09-06-2020, 16:53
RE: hayallerim... - Yazar: Feti - 10-06-2020, 10:55

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi