TSF Seçimleri
Değerli Satrançseverler

Yaklaşan seçimler nedeniyle forum ortamlarında bir süreden beri yönetim uygulamaları ile ilgili olarak değişik görüşlere rastlamaktayız. Bunların bir kısmı iyi niyetli iken, bazılarına katılmak ise gerçekten mümkün değil!

Ben Sayın Yazıcı ile geçmiş dönemde ciddi boyutta sorunlar yaşamış ve bu nedenle forum ortamından çıkarılmış birisi olarak,hissi davranmaktan uzak, mümkün olduğunca objektif olduğuna inandığım bazı değerlendirmeler yapmak istiyorum.

8 yıllık Yazıcı dönemi başarılı mıdır ?

Evet başarılıdır. Bunu muhalif olan gruplar bile tam anlamıyla inkar etmemektedir. İş yapılan yerde mutlaka hatada olur. Fikir ayrılıkları yaşanır. İnsanlar zamanla birbirine ters düşebilir.Küskünlükler ve barış halleri olur. Bu insan doğasının gereğidir. Fakat doğruları ve yanlışları tartacak olursak, doğruların daha fazla olduğunu görürüz.

Sn. Yazıcı bence 3 büyük iş başarmıştır.

1- Satrancı Milli Eğitime sokmuştur.Yönetimin ilk yıllarında yaptığı son derece doğru bir başlangıç. Bugün yeni yetenekler bu sayede keşfedilmiştir. Ciddi eğitim çalışmaları yapılmıştır.

2- İş bankası gibi güçlü bir kurumun Satranca sponsorluk yapması sağlanmıştır. Son dönemlerde gazete ve televizyonlarda satrançla ilgili çok güzel tanıtım çalışmalarına şahit oluyoruz. Forum köşelerinde bu sponsorluğu sorgulayan bazende konu dışına çıkan kanaatimce iyi düşünülmeden yapılmış bazı tespitleri üzülerek okumaktayım. Bu ayakta alkışlanacak büyük bir başarıdır. Farklı bir şekilde çıkarımlar yapmak satranca zarar vermekten başka bir işe yaramaz.

3- TSF dünya çapında saygın bir kurum haline gelmiştir. Ciddi organizasyonlara imza atmıştır.

Bu işler yapılırken insanlar biribirine ters düşmüş, hatalarda yapılmıştır. Fakat global bakış açısıyla değerlendirdiğimiz zaman Yazıcı'yı sevmeyebiliriz, kişiliğini ve üslubunu beğenmeyebiliriz ama yaptıkları işlere de saygı duymak zorundayız. Çünkü bunlar basit şeyler değil. Fedakarlık, zaman ve efor isteyen zorlu bir çalışmanın ürünüdür bunlar... Yeri geldiğinde aile yaşantısındanda feragat edilerek kazanılmış bir başarıdır.

Gördüğüm kadarıyla Yazıcı seçimi yine kazanacak.Hatta geçen seçimlerden daha fazla oy alması muhtemel. Ama muhalif gruplar içinde yer alan fakat satranca hizmet etme kapasitesi olan arkadaşlarımızı mutlaka kazanmasının faydalı olacağına inanıyorum.

Son olarak Atalık'ın tek başına seçimlere girmesi durumunda 2-3 'den fazla oy alacağını sanmıyorum. Atalık bence satrancın oyunculuk tarafında kalmalı. Yönetimsel açıdan yeterli olmayacağı aşikar. Özellikle oyun gücü açısından altın dönemini yaşadığı şu zamanlarda 2650 barajını aşmak için uğraşması daha doğru olacak.Aksi takdirde oyun gücününde etkileneceğini düşünüyorum.

Saygılarımla
Dr.Murat Akdağ
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
TSF Seçimleri - Yazar: Murat Akdağ - 07-09-2008, 01:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 07-09-2008, 23:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Murat Akdağ - 26-09-2008, 14:25
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 26-09-2008, 16:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 07-10-2008, 14:38

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi