Suat Atalık'a verilen ceza
Merhaba

Şimdi ben anlıyamadığım iki şey var.
Birincisi federasyon sporcunun karısımıdır kocasımıdır neyidir. Acaba
sporcu antrenör yada hakem tuvalete gitmek içinde federasyondan izin almak zorunda mıdır.
Bu insan haklarıyla nasıl bağdaşıyor. Yabancı sporcular gelip Türkiyede oynarken ülkelerinden izin mi alıyorlar?
Biz federasyonun uşağımıyız. Yada nikahlı karısımıyız. Ceza verenler bizim kocamız mı?

İkincisi bu ülkede mahkemelerce 1 sene 2 sene cezaya çarptırılıpta hapis
yatanlar başbakan cumhurbaşkanı milletvekili olabilirken nasıl oluyorda federasyon başkanı olamıyor.
Federasyon başkanlığı yoksa .milletvekilliğnden daha önemli bir görevmidir. Toplum üzerinde dahamı hükümrandır
Mecliste ki bütcçe plan yada adalet komisyonlarında satranç federasyon başkanı mı yetkili
Milletvekili seçilme şartları niçin federasyon başkanı olmak için yeterli değil.
Öte yandan nasıl oluyorda herhangi bir kulubün delegesi olan kimse
disiplin kurulu üyesi yada merkez hakem kurulu üyesi olabiliyor. Ve de
rakip kulübün sporcusuna ceza kesebiliyor.
Ben Sayın Vehbi başaranı tanımam satranç ailesine nasıl girmiştir bilmem
ancak Sayın ateş ülkere cezayı verdikten sonra telefon edip itiraz kuruluna müracaat etmemesini istemiş. Bunu telafi edebileceklerini izah etmiş.
Ama itiraz kuruluna gidilmiş sonuçta sayın ateş ülkerin cezası düşmüş 1 yıl ceza verdikleri bir eski başkan adayınında cezası 1 aya inmiş oda
yanlış savunma yapmasından
Kendi payıma Sayın vehbi başaranın yerinde ben olsaydım. İtiraz kurulunun kararından sonra orada bir gün oturmazdım. Disiplin kurulu
üyeliğinden hemen istifa ederdim. (Tevekkeli ben salağım)
Gerçi sayın suat atalık cezadan korkmaz . Şimdiki başkanda 1993-1994
yıllarında Sayın selim gürcan Sayın hakan erdoğan birlikte yine ceza almışlardı. Sonucumu ne oldu?
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Suat Atalık'a verilen ceza - Yazar: Ferruh Kangoz - 13-09-2008, 14:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: cesim - 16-09-2008, 04:06

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi