TSF FORUMU BANA NEDEN KAPALI ?
Değerli Dostlarım,

Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde karşılıklı geçen konuşmaları ve oluşumları ilgi ile takip ediyorum.

Açıklamaların birinde deniyor ki belden aşağıya vurulmasın, seçimler centilmence geçsin ?! Bu açıklamaya sadece tebessüm edebiliyorum !?

12 Eylül 2007 günü haksız ve mesnetsiz bir iddia ile tutuklandım ve 14 Aralık 2007 de ortaya koyduğum sübut deliller ve adli tıp raporu neticesinde serbest bırakıldım. Tamamen suçsuz olduğum bu davanın hukuki sürecinin tamamlanmasını bekliyorum. Bu süreç bittikten sonra bu konu ile ilgili elbette önemli açıklamalarım olacaktır !! Mevcut yasalar gereği bu konu ile ilgili daha fazla açıklama şu an için yapamıyorum. Vatan Gazetesi hakkında da savcılık gerekli soruşturmayı tamamladı ve şikayetlerimi yerinde bularak iki ayrı ceza davası açtı.

Halen sokaktaki tüm diğer insanlar gibi hürüm ve her türlü demokratik hakka sahibim. Sicilimde ise en ufak bir sabıka kaydı bulunmamaktadır. Resmi makamlardan " Satranç ve Yaşam" isimli Gazete çıkarma iznini aldım çok yakında yayın hayatına başlayacaktır. Ekim ayında 50 sinden sonra başladığım msoffice, grafik ve web kurslarımın tamamlanmasını bekliyorum. Halen bu öğrenebildiğim eksik bilgilerimle dahi olsa balkanchess.com da kendimle ve Türk satranç tarihi ile ilgili arşiv çalışmalarını tamamlamaya çalışmaktayım. Şu anda Osmanlı dönemine ait tüm el yazmalarını digital ortama hazır hale getirdim, Cumhuriyet dönemine ait yazılı basında çıkan hemen tüm satranç ile ilgili haberlerin ve köşe yazarlarının % 90 'nın bulunduğu arşivlerimi ayıklayıp, scan etme aşamasına getirdim. Bizden sonraki kuşaklar bugünlere nasıl gelindiğini bu gazete ve dergi yazılarından daha doğru bir şekilde anlayacaktır.
25 yılı profesyonel olmak üzere 40 yıla yakın bir süre bu camianın içindeyim ve önemli hizmetlerim olduğuna inanıyorum. Yaşadığım bir çok talihsizliklerde de bir satranççının nasıl yaşamda mücadele edebileceğinin örneklerini veriyorum.

Bugün camiamıza mevcut yasalar gereği içinde bulunduğum hukuki süreç dışındaki kalan konularda görüş bildirebilecek tecrübeye de sahibim. Demokratik ve hukuk devletinde yaşadığımız için mahkemelerde bile kendi savunmamı rahatça yapabilirken, içinde bulunduğum şartlar dolayısı ile tedbir olarak turnuvalarda görev almasam dahi normal bir vatandaş olarak forum kurallarını çiğnemediğim halde ve yine buradan haksız bir şekilde şahsıma karşı yapılan haksız açıklamalara ve hakaretlere karşı savunmasız bırakılmamı, susturulmamı anlamakta güçlük çekiyorum.

Geçen yıl Cumhuriyet Mitingleri nin düzenlenmesi esnasında camiamızın önemli kesiminden TSF Başkan adayı olmam yönünde öneriler ve destekler almıştım. Bu önümüzdeki günlerdeki gelişmelere bağlı olarak hayırlısı ile bu güzel dilek ve temennileriniz bundan sonraki seçime inşallah nasip olabilir.

Türk satrancının geleceğini ilgilendiren böylesine önemli bir dönemde TSF Forumunun şahsıma kapatılması yönündeki yanlışın en kısa süre içinde düzeltilmesi gerektiğine inanıyorum. Elbette benim de iktidara ve mevcut şu anki muhalefete karşı söyleyeceklerim,soracaklarım ve tavsiyelerim olacaktır.

Bu açıklamamı herhangi bir satrançsever'in TSF forumuna bir rica gereği olarak taşıması halinde, o kişiye şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran

Bu Konudaki Yorumlar
TSF FORUMU BANA NEDEN KAPALI ? - Yazar: hsdalkiran - 23-09-2008, 09:24
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 23-09-2008, 19:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Harun Taner - 23-09-2008, 20:12
TSF FORUMU BANA NEDEN KAPALI ? - Yazar: Sarge57 - 23-09-2008, 21:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 23-09-2008, 22:53
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 24-09-2008, 09:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Attorney at Law - 24-09-2008, 09:50
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 24-09-2008, 09:53