seçim anketi ve adaylar üzerine açıklamalar
Sevgili Onur,

Geçmişte defalarca bana başkanlığa aday olmam konusunda öneriler yapıldı. Bunları kabul etmedim. Çünkü ben profesyoneldim ve satrançtan para kazanıyor ve kazancımında vergisini ödüyordum. Özetle satrançtan alın teri ile para kazanıyordum. Bu nedenle bu şartlar altında Başkanlığa aday olmam etik değildi.

Satranç müzesini açmamın nedeni bizden sonra gelecek kuşakların tarihimizi bilmesi, satrancı sevmesi, sevdiği konuyu daha iyi tanıması, mevcut tarihi emanetlerin sergilenmesi ve bu kapsam içinde gerek TSF gerekse diğer organizatör arkadaşlarımızın bu referanslarla daha kolay sponsor bulabilmesi idi. Burası kendi mülküm olduğu içinde ekonomik yükü söz konusu değildi. Benden sonrada yaşayabilecek alt yapısı vardı. Emekli oluşum ve üniversitedeki görevlerimde benim için yeterli ekonomik imkanlarımı sağlıyordu. Bu dönemde TSF'nin gerçekten başarılı bulduğum çalışmaların yanında, hiç de doğru bulmadığım çok sayıda yanlışlar ve eksikliklerde bulunuyordu. Bunları zaten bir kısmının neler olduğunu izliyoruz. Bu nedenle aynı teklif geçen yıl cumhuriyet mitingleri esnasında da yapıldı. 22 Temmuz seçim sonuçlarına göre aday olabileceğimi açıkladım. Bu açıklamamın kısa süre ardından sonra bu inanılması güç olay ile karşılaştım. Çok şükür bu derdi aşmak üzereyim.
Ailem ve çevrem çok üzüldü bu nedenle bu davam bitince gerekli kişilerden yargı önünde hesap elbette soracağım. Ancak en azından şu kısa dönemde Başkanlığa aday olmayı hiç düşünmüyorum. Bundan sonrası için de kolay kolay düşüneceğimi sanmıyorum.

Benim şu an desteklediğim herhangi kişi ya da oluşum yoktur. Ancak mevcut iktidar ve muhalefetin elle tutulur yanları hiç yoktur. Bu nedenle camiamızdan tertemiz yepyeni insanların gelmesi , kan değişikliği huzuru getirecek ve pek çok düzelmesi gereken konular düzelecektir. Mevcut bu şahıslarla gelen gideni aratır misali dertler büyüyerek artmaya devam edecektir. Sizlerin bu şahıslar hakkında mevcut hatalarının dışında bilmediğiniz daha çok şeyler var. Sizler aysberg'in su üstünde kalan kısmını görüyorsunuz ama ben bunlar hakkında hemen her şeyi biliyorum. Konuşmaya bile değmez zaten kendi aralarında konuşmaya başladılar, konuşulanları öğrendikçe daha çok hayret edeceksiniz.

Şu anda sen başkanlığa adaylığını açıklarsan sana tüm kalbimle başarılar dileyerek herkesi destek olmaya çağırabilirim. Bundan emin olabilirsin. Bu şahısların dışında kalan tüm herkese tüm kalbimle başarılar diliyorum.

Svegi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: IhsanKILIC - 24-09-2008, 11:29
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Venom - 24-09-2008, 20:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 24-09-2008, 22:20
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Venom - 24-09-2008, 22:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 25-09-2008, 00:00
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Venom - 25-09-2008, 00:17
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: huseyinekli - 25-09-2008, 19:12
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Venom - 25-09-2008, 20:32