FARKI FARKEDEBİLMEK
Tam Zamanı ekibinin sayın üyeleri Akhisar’dan geçerek Manisa’da çok değerli bir kulübümüzü ve yine çok değerli bir satranç merkezimizi ziyaret etmişler ve bu ziyaretlerini de fotoğraflarla tesbit ederek yayınlamışlar, ne güzel, yakışmış da... Ancak sadece 45 dakika uzaktaki Akhisar’a gelmelerini de çok isterdik. Zira, Akhisar bir Tükiye Yarı Finali, iki Türkiye Finali gerçekleştirmiş, birçok defa yaş guruplarında şampiyonluklar kazanmış, milli takıma sporcular vermiş bir satranç ilçesi. Bunlara ek olarak, bu küçük gibi görünen ilçede bir tane Uluslararası hakem, bir eski yönetim kurulu üyesi (Mustafa Tosun), Disiplin Kurulu Başkanı yaşamakta. Turnuva anlamında da en yenisi 7 yıllık olmak üzere 9 tane geleneksel turnuva düzenlenmekte; Çağlak, Cumhuriyet, Öğretmenler Günü turnuvaları ise bu yıl 18. yaşlarını kutlayacaklar. Ve bu küçük ilçe TSF’nin 2009 yılı etkinliklerine ev sahipliği yapmaya da talip...
Çok değerli yönetici ve sporcuları da ağırlamıştır Akhisar. Sayın Kahraman Olgaç, Ali Nihat Yazıcı,Tahsin Aktar, Ateş Ülker, Tam Zamanı ekibinin çok saygı değerli üyeleri içerisinde de çok kıymetli konuklarımız oldu. Sayın Cengiz Keleş, Ferruh Kangöz (geçen seçimde buyurmuş konuğumuz olmuştunuz.) Sevgili Hasan Salih Acar (dostum ve arkadaşım olduğu için böyle hitap ettim.Sayın Ahmet Haznedaroğlu...
Son konuğumuz da çok değerli GM sayın Suat Atalık.Özel bir paragraf açtım sizin için saygıdeğer üstadım.Sizin Akhisar’a konuğumuz olarak geleceğinizi duyunca inanın heyacanımdan duramadım.Okuldaki görevim nedeniyle bizzat sizi gelip Bandırma’dan alamadığım için şahsınızın emrine kendi arabamı gönderdim. Şu anda da elime böyle bir fırsat geçse inanın çekinmeden aynı davranışı gösteririm. Siz ne yaptınız üstadım.Tahsin Aktar Bey’in şahsında bizi İngilizce ,Fransızca Rusca Almanca, kısacası dil bilmemekle aşağıladınız. Bu anlamıyla ben de kendimi bir Tahsin Aktar olarak görüyorum. Ve bu yaşımdan sonra öğrenemediğim lisanın bu yaşıma kadar getirdiğim hakemlik deneyimimi yok edemeyeceğini düşünüyorum.
Keşke lütfedip vakit ayırsaydınız Akhisar’a. 9 geleneksel turnuva 750 lisanslı sporcu her turnuvasında 200 ve üstü yarışmacı ve belki de Türkiye’de sponsor sorunu olmayan tek ilçeyi, ayrıca Türkiye’de hiç tartışmasız en çok başhakemlik yapan Uluslararası Hakem ben Kıyasettin Aydın’ı ziyaretinizle onurlandırsaydınız ve projelerinizi birinci ağızdan dinleme fırsatını verseydiniz... Dilim varmıyor ama bütün bunlar oyumuz yok diye mi? Kucaklamayı iddia ettiğiniz camiamızı şimdiden “bu bizden, bu değil” diye mi değerlendiriyorsunuz?
Şimdi farkı neden fark etmeli bölümünü yazmak istiyorum.Gelişim sancılarını geçen yıl fazlasıyla hisseden Akhisar’a, artan sorunlara bizzat yerinde çözüm üretmek amacıyla TSF Başkanı Sayın Ali Nihat Yazıcı geçen Mayıs’ta bir ziyarette bulunmuştu. Bu davranışıyla tabana ve emek veren satranççılara ne kadar önem verdiğini hepimize göstermiş oldu.
Sizler kadar tanınmış biri olmasam da yine de Türkiye satrancının değerli üyeleri olan sizler beni tanırsınız .Bu güne kadar kimseden bir tavassutta bulunmadım, paye istemedim ne çocuklarım için ne kendim için. Bu yüzden olsa gerek, bunca yıldır gösterdiğim emeğe satranç adına saygı duyulmasını beklerdim. Yönetime gelmeden başlayan bu ayrımlar beni gerçekten endişelendiriyor. Umarım Tam Zamanı ekibi zamanını geçirmeden tabana karşı daha duyarlı bir tutum sergilemeye başlar.

Saygılarımla,
Uluslararası Hakem
Kıyasettin Aydın
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
FARKI FARKEDEBİLMEK - Yazar: Kıyasettin Aydın - 12-10-2008, 21:32
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abozkurt - 13-10-2008, 00:45
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 13-10-2008, 09:09
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abozkurt - 13-10-2008, 11:07
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 13-10-2008, 11:18
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abozkurt - 13-10-2008, 13:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 13-10-2008, 13:45