TSF sitesine bu sabahtan itibaren ulaşılamıyor
Hüseyin kardeş,
En son baktığımda bu forum çöplük oldu, gidin kahvede konuşun gibi bir şeyler söylenmişti. Benim aklıma bu arkadaşlar foruma yapıştıkları ve yakıştıkları için forumla birlikte süpürdüler yada forumu temize çekip cici mesajları ayıklasınlar diye bu arkadaşlar eve götürdüler gibi ihtimaller gelmişti. Ama senin yazından sonra olması tesadüf olmuş. Forum sayfalarının sansürlenmeden kullanılabildiğini görüyoruz. Böyle bir şikayet varsa da ben görmedim. Böyle bir kesinti durumuna federasyonun da hazırlıklı olmadığını sanıyorum. En azından il temsilciliklerinin sitelerine ve diğer satranç sitelerine duyurulması kaydıyla sorunun nedeni açıklanabilirdi. Kime sormalı diye aklıma ilk bu forum geldi ve cevabın da senden gelmesi doğrusu sevindirdi.
Fırsat bu fırsat resmi site kapalı iken ve orada gündemi de "işgal" etmeden bir iki şey yazayım.
Mehmet'in forumda ilk günden beri müthiş bir aydınlanma, aydınlatma gelişimi gösterdiğini görüyorum. Senin hoşgörün ve uyarıların sayesinde bu forumda birlikte öğrenmeyi ve gelişmeyi öğreneceğimiz zeki bir kuşak geliyor. Forum satranç forumu şiir falan yazmayın, bebek mamasıyla satrancın ilgisi ne demeye varanlara, tek tek insanların fikirlerine cevap vermek yerine forumun abisi tavrı takınanlara katılamıyorum. Satranç yaşamımızdaki güzelliklerden biri ve başka güzellikleri keşfedebilmemiz için bir araç. Ayrıca yazdığın konulara katılıp katılmamam da hiç önemli değil. Yazman, paylaşman önemli. Farklı düşünülen ve rahatsız olunan konunun altına cevabını yazmak mümkün. 2002 mesajlarını öne çıkaran arkadaşa tavrın da çok güzeldi. Ozan Çapan'ın kitabına yeni çıkmış gibi yapılan yorumlara da gülümsedim. DSM konusunda da anılarım tazelendi. Bir şeyler ekledim.
Bu forumda bunları sana yazmak daha uygun oldu. Dün İzmir'de vietnam kafilesini karşılarken Kanber Hocayla birlikteydik. Sen ve İbrahim Ethem de burada olsalar diye içimden geçti. Benim yazdığım konu başlığını İbrahim Ethem açmıştı ve ben sizlerinde bizimle olacağına emin olduğumu yazmıştım. Görevimizi sizlerin de adına yaptık. UKD den kaç, listelerde var mısın önemli değil. Ağzı laf yapanlardan çok önce eli kalem-klavye tutup yazana saygım var. Hele birde gerçekleştirilmeyi bekleyen hayalleri, idealleri varsa. Düşünüyor, üretiyor ve paylaşıyorsa.
Antalya ya sevgiler.
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-11-2008, 10:51
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: drtuncaysen - 03-11-2008, 12:04
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: abdullaharik - 03-11-2008, 12:14
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 03-11-2008, 12:36
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 03-11-2008, 12:42
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hoca - 03-11-2008, 12:55
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: drtuncaysen - 03-11-2008, 14:31
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: ibrahimethemAy - 03-11-2008, 16:13
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 03-11-2008, 19:05