PALYAÇO
SelinAkcali Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Sayın Tuncay Bey,

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Psikologla psikiyatrist arasındaki farkı bilmekle beraber psikologun ''doktor'' sayılmadığını bilmiyordum açıkcası..
Yazı insanları düşünmeye yönlendirmek amacıyla yazılmıs olup gerçek kişi ve kurumları barındırmamaktır Smile Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verdiysem özür dilerim.. Umarım kimse bir psikolğun hastasını palyaçoya yönlendirdiğini düşünmemiştir Smile
Böyle bir hikayeden yola çıkmamın sebebi ise kısa olması, sıkılmadan okunabilir olması, hepimizi düşünmeye teşvik ettiğini düşünmem ve içerisinde bir mesaj barındırmasıdır. Yanıldıysam affola Smile
Saygılarımla

sayın selin akçalı,

ben bilgi mi verdim, verdimse bakış açısıylan beraberdi.asıl bakış açıma teşekkür isterim.
siz yazınızı biz insanları düşündürmek maksadıylan yazmışsınız bende düşündüm ve insanca bir şeyler yazdım. yazdıklarınız gerçek kişi ve kurumları barındırmadığını bilsemde; ya barındırsa ne olurdu gibisinden olaslıklara da itibar eyleye dura davranım diye karınca kararınca bir şeyler yazmaya çalıştım.
hikayeniz ile çıkılan yolun kısa non sıkıcı ve okunabilirliğine ilaveten hepimizi düşündürmeye epey teşvik ettiğini itiraf ediyorum.
ben mesajınızı aldım.
almayan arkadaş ise hala yazıp duruyor.
bazı şeyleri yaza yaza öğrenenler oluyor maalesef.
keşke okuya okuya öğrenilse, daha keyiflice bir iştir çünküm.

selin akçalı kardeşimize bu güzel mesajı için sonsuz kere sonsuz teşekkür ediveriyem..

başka misalleride ayrıcana bekleyiverem derim.

hepimize lazım olan sağlıcak hiç birimizden eksik olmasın...
Ara
Tuncay Abi, bu defa beni köşeye sıkıştırdın, yazacak bir şeyim kalmadı, "aman" diliyorum."aman" dileyene artık yazı yazma.Yeter.
Ara
ibrahimethemAy Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Tuncay Abi, bu defa beni köşeye sıkıştırdın, yazacak bir şeyim kalmadı, "aman" diliyorum."aman" dileyene artık yazı yazma.Yeter.

Bizim atalarımız aman dileyene kılıç kalkmaz derlerdi. (*)
İbrahim kardeş ben seni harbiden sevirem sakın yanlış anlamayasın ...

(*) türk kahramanlığının ucuz olmadığını anlatan nadide bir atasözümüz.
koyun cebinize..bir gün mutlaka lazım olacak.
Ara
hatret bir şey ya; Selin Hanımın masumane paylaştığı yazının sonucu buralara vardıya.
İbrahim Bey, Selin Hanıma beni tiye mi aldınız diye sormuşsunuz?
Tuncay Beyin açıklamaları yeterli gelmiyecekse tiye alınacak bir durum çıkmıyor ortaya, ben ce yazılanları defalarca okuyup, mesaj yazmak için yazdığınız mesajları gözden geçirip konuya hakim olmadan mesaj yazmamayı önreririm.
Selin Hanım ve diğer arkadaşlarımız güzel konu paylaşımından soğumamaları dileğiyle, bu konunun asıl varmak istenen yöne çekilmesi dileğiyle...
Ara
kaspi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:hatret bir şey ya; Selin Hanımın masumane paylaştığı yazının sonucu buralara vardıya.
Tuncay Beyin açıklamaları yeterli gelmiyecekse tiye alınacak bir durum çıkmıyor ortaya, ben ce yazılanları defalarca okuyup, mesaj yazmak için yazdığınız mesajları gözden geçirip konuya hakim olmadan mesaj yazmamayı önreririm.
Selin Hanım ve diğer arkadaşlarımız güzel konu paylaşımından soğumamaları dileğiyle, bu konunun asıl varmak istenen yöne çekilmesi dileğiyle...

1. selin hanımın yazıklarına kim masum değil dedi ki
2.ibrahimin avukatı ben değilim o kendi adına konuşsun ben kendi adıma.
3 sanırsam benim açıklamalarım yaterli gelmiştir. ortada tiye alınacak durum olmadığını zaten yazmıştım.
4.defalarca okursanız daha neler bulursunuz neler. isterseniz bir daha okuyalım mı?
5. Konuya hakimiz merak etmeyiniz.Ama hakimlik yapamayanları siz düşüne davranın derim.
6.selin arkadaşımıza zaten daha daha paylaşımlarını beklediğimi yukarıda bir yerde eklemiş olmalıyım. gözünüzden kaçtıysa tekrardan hatırlatayım.
7.konunun asıl varılması gereken bir yön varsa konudan sonra not düşülüp bu yöne gidiniz, bu yöne gitmeyiniz diye açıklayıcı bilgi veriniz.
misal ben abidin bana mutluluğun resmini yapabilir misin? nin başka yönlere ulaşmaması için alta uyarı yaparaktan gerçek yönünü gösterdim.

selam ve sevgiylen
sağlıcakla kalalım, sağlıcaklan yaşayalım.
selin hanım yeni konularınızı hasretle bekliyorum.
Ara
drtuncaysen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
kaspi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:hatret bir şey ya; Selin Hanımın masumane paylaştığı yazının sonucu buralara vardıya.

3 sanırsam benim açıklamalarım yaterli gelmiştir. ortada tiye alınacak durum olmadığını zaten yazmıştım.
4.defalarca okursanız daha neler bulursunuz neler. isterseniz bir daha okuyalım mı?
5. Konuya hakimiz merak etmeyiniz.Ama hakimlik yapamayanları siz düşüne davranın derim.
6.selin arkadaşımıza zaten daha daha paylaşımlarını beklediğimi yukarıda bir yerde eklemiş olmalıyım. gözünüzden kaçtıysa tekrardan hatırlatayım.
7.konunun asıl varılması gereken bir yön varsa konudan sonra not düşülüp bu yöne gidiniz, bu yöne gitmeyiniz diye açıklayıcı bilgi veriniz.
misal ben abidin bana mutluluğun resmini yapabilir misin? nin başka yönlere ulaşmaması için alta uyarı yaparaktan gerçek yönünü gösterdim.

selam ve sevgiylen

Tuncay Bey, yukarda yazdığım mesajın içeriği tamamen İbrahim Beye yazılmış olmasına rağmen siz hangi cümleme dayanarak üzerinize aldığını anlayamadım.
İsmiizin geçtiği tek yer de bile sizin açıklamalarıızdan övgüyle bahsetmiş olmama rağmen mesajımı anlamadığınızı sayarak kendi üzerinize alıp maddeler halinde çıkarımlar sundunuz.
Lütfen yazdığım yazıyı bir kez daha gözde geçiriniz.
Ara
kaspi Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
drtuncaysen Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

selam ve sevgiylen

Tuncay Bey, yukarda yazdığım mesajın içeriği tamamen İbrahim Beye yazılmış olmasına rağmen siz hangi cümleme dayanarak üzerinize aldığını anlayamadım.
İsmiizin geçtiği tek yer de bile sizin açıklamalarıızdan övgüyle bahsetmiş olmama rağmen mesajımı anlamadığınızı sayarak kendi üzerinize alıp maddeler halinde çıkarımlar sundunuz.
Lütfen yazdığım yazıyı bir kez daha gözde geçiriniz.

sayın Kaspi açıklamalarınızdan sonra sizden özür dilemeliyim.
lütfen bağışlayınız.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi