Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası Bitti
Turların özetleri ; http://tyg2009.tsf.org.tr/content/view/69/1/lang,tr/

Final Sıralama ; http://tyg2009.tsf.org.tr/content/view/40/1/lang,tr/

Arkadaşlar 16 yaş grubunda yarıştım,bu benim ilk deneyimimdi ve 11'de 6 yaparak eş paunla 34.cülüğü paylaştım.

Benim en çok ilgimi çeken Ali Nihat Yazıcı'nın konuşmasıydı.TSF çok yüksek bir bütçe ayırdığını bize gösterdi,fakat yine birkaç problem yaşandı ama açığa vurmaya gerek yok.

Turlardan önerebileceğim maçlar var,Demre KERİGAN tam puan giden Burak FIRAT'ı devirdiği maç güzel bir maç.Ayrıca gözüme takılan bir başka güzel maç ise Mert YILMAZYERLİ'nin Deniz Murat TAŞDELEN ile olan maçı..

PGN'ler için ; Turnuva sayfası (Yani ; http://tyg2009.tsf.org.tr/ ) 'dan PGN'e tıklayarak yükleyebilirsiniz.
Mahir Tuzel/Bodrum.

[email protected]
[email protected]
Mahirchess - Skype
M-Tuzel - Internet Chess club ( ICC )
Baretta - Playchess.com
Mahir Kardeş,

Demre KERİGAN
Burak FIRAT'ı "devirdi" mi?! Bunu nasıl yaptı? İttirdi mi? Çarptı mı? Çelme mi taktı? Kazayla mı devirdi?

Bu durumda Demre KERİGAN turnuvadan ihraç edilmesi gerekirdi. Sonuç ne oldu acaba?

Yoksa "devirdi" derken, "yendi", "kazandı" mı demek istediniz?

Saygılarımla.
Hocam bu arada çok merak ettim Alperen Milli takıma girdi mi aldılar mı eş puanı
Ara
Alperen bu turnuvada bir motivasyon kaybı yaşadı. Şanssız bir turnuva oldu onun için. Buna rağmen son maçında 12. masada oynadı ve kazandı. 8 Yaş kategorisinde milli takım havuzu sınırı 20 kişilik. 16. sıraya değin en büyük puan 7,5 puan. Alperen ile birlikte 7 puanlı sanırım 7 çocuk var. Sıralama nasıl oldu bilemiyorum. ancak AYGEG Antrenörlerine Alperenin kaydı yapıldı. Sonucu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Bizim hesaplarımıza göre Alperenin 18. olaması gerekiyor. Ancak bir diğer hesaba göre de 22. sırada bitirdiği düşünülüyor. Averajın son turda nasıl hareket ettiğini bilemiyorum.

Bu arada seni tebrik etmiştim. Tekrar kutlarım. Aslında tüm katılımcıları kutlarım. Bu konuda sanırım önümüzdeki günlerde turnuvaya katılanlarla bir yemekte buluşacağız...

Görüşmek üzere...
BU TURNUVADA ŞUNU GÖRDÜM MERSİN VE İZMİR DE BAŞARI ORANI ÇOK YÜKSEK FAKAT ANTALYA DA BU BÖYLE DEĞİL ANTALYA DA SADECE FATMA AYÇA DURMAZ BİRİNCİLİĞİ ALDI ONU TEBRİK EDİYORUM.BUNUN DIŞINDA MİLLİ TAKIMA GİREN OYUNCU SAYIMIZ BİR ELİN PARMAKLARI TOPLAMINDAN DAHA AZ.ANTALYANIN BAŞARILI OLMASI VE MİLLİ TAKIMA OYUNCU VERMESİ BİR ANTALYALI OLARAK BENİ ÇOK MUTLU EDER.UMARIM İLERİKİ YILLARDA TÜM KLÜPLERİMİZDEN MİLLİ TAKIMA GİREN ÇOCUKLARIMIZ YETİŞİR VE EV SAHİPLİĞİNİ YAPTIĞIMIZ BU TURNUVADA ANTALYA EN BAŞARILI İL SEÇİLİR.......+
Ara
O günleri çok değil seneye göreceğiz inşallah...
Ara
HuseyinAktas Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Mahir Kardeş,

Demre KERİGAN
Burak FIRAT'ı "devirdi" mi?! Bunu nasıl yaptı? İttirdi mi? Çarptı mı? Çelme mi taktı? Kazayla mı devirdi?

Bu durumda Demre KERİGAN turnuvadan ihraç edilmesi gerekirdi. Sonuç ne oldu acaba?

Yoksa "devirdi" derken, "yendi", "kazandı" mı demek istediniz?

Saygılarımla.

Hüseyin abiciğim,

Burak FIRAT bildiğiniz gibi turnuvayı birinci tamamladı.(11/10 puanla.Buradan çok tebrikler.)Ben birşeyleri başaran insanları yüce kılmayı severim,bundan dolayı "devirdi" terimini kullandım.Cümleyi anladığınızı umuyor,saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum.

Yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.Lütfen bir polimik oluşturmayalım.
Mahir Tuzel/Bodrum.

[email protected]
[email protected]
Mahirchess - Skype
M-Tuzel - Internet Chess club ( ICC )
Baretta - Playchess.com
Sevgili Mahir,

Mahirce yanıtından dolayı teşekkürler sana. ("mahir" usta demektir.)

Yalnızca takılmıştım. Amacım polemik; tartışma yartmak değildi. Dilerim ben de yanlış anlaşılmadım.

Saygılarımla...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi