son 365 gün!!
Alıntı:..

Ee... ne demişler bundan tam 2000 yıl önce " Toplumlar Layık olduğu şekilde yönetilirler "

1 yılın sonunda Olağanüstü genel kurulu çağırıp yeni bir yönetimin devreye girmesinin zamanıdır.

Kolay gelsin

dr ajlan

Big Grin
Ara
Onur,
Sevgili Hüseyin Abi ile yaşadığın bir tartışma oldu.
Orada Hüseyin Abi "yazılara kaynak vermen ve yazının tamamını yayınlaman gerektiğini" vurgulamıştı hatırlıyorsan.
Ben o iletinin altına yeni bir tartışma doğurmamak için bir şey yazmadım.

Ama şimdi eklemeden geçemeyeceğim, rica etsem kaynak verebilir misin?
Sen bu forumda moderatörlük yaptın ve kaynak vermenin gerekliliğini biliyor olmalısın.Geçen sefer gözünden kaçtığını düşünmüştüm ama yine yapmayınca fikrimi söyleyeyim dedim!

Bu arada geçenlerde Sayın Solakoğlu ile yapılan röportaja kaynak verdiğini de görüyorum.Yani bazı kaynaklar kaynak değil mi, rica ederim bu tür tartışmalara mahal vermemek ve forumu temiz tutmak için kaynak ver!

Saygılarımla..
Ara
Onur Alacaba
Gençliğinin getirdiği enerjisini, anladığım kadarıyla kişisel çatışmalara girerek çözme eğiliminde.

Görünen o ki izlediği bu yöntemin sonu ,forum ortamındaki paylaşımcıları mutlu edecek bir son değil. Fikir alışverişinden çok tahrik edici,kişileri hedef alıcı bir üslubu var.Söz konusu alıntısı www.turkiyesatrancforum’da açılmış bir başlığın içinde yer alıyor.Oradaki fotoğrafları mutlaka gördü.Ortada sosyal bir sorun var.

Federasyonun konaklama koşullarını yüksek bulup başka bir otelde konaklama seçeneğini kullanan katılımcılardan organizasyon bedeli olarak 180.00 TL alınmış olmasına rağmen,tüzüklerinde söz verdiklerini yerine getirmeyen bir federasyon var.Ortada ,katılımcıları cezalandırır gibi ve hatta dalga geçer gibi kurulmuş,afetlerde kullanılan,zemini açık kızılay çadırları var.Ve o yağmurda çocuklarını saatlerce su içinde ayakta dikilerek bekleyen velilerle,grup arkadaşlarının maçının bitmesini bekleyen, ayakları su içinde ve bu nedenle bir kısmı hasta olmuş çocuklar var. O yağmur ve soğukta velilerin insani ihtiyaçlarının karşılanmasına bile izin verilmemiş.Satranççı olmayan herhangi birisinin bile ''bu kadar da olmaz’’ diyebileceği sosyal bir sorun varken ve kendisinden bu konuda bir fikir beyan etmesi beklenirken , anlaşılan sorunu olan , bu sorunlarını çözemediği kişileri hedef alarak ve sosyal bir sorunu da kişisel sorununun bir parçası haline getirerek bayağı bir savaşa dönüştürmek istiyor.

Kendisini aynı forumu paylaşan bir üye olarak,izlediği yolun yanlış bir yol olduğu konusunda uyarma gereği duyuyorum.
Ara
Merhaba

Her işi gücü bırakıp anlamsız bir şekilde alıntı yaparak üstelik bu alıntı birçok gerçeği ifade ediyorken burada hiç bir gerekçe ve altına tek satır bile yazmadan yayınlamanın mantığı nedir bilemiyorum..

Bu forumda benimle ilgili direct yada indirect bir yazının yayınlanmasını yada yazılarımdan tek bir kelime dahi alıntı yapılmasını istemiyorum, Zira ben yazılarımı yazarken cumlelerimi dikkatle ve titizlikle seçiyorum ne üdüğü belirsiz kişilerin yazılarımı çarpıtma garyetleri ile uğraşacak zamanım malesef yok..

ümit ediyorum ki forum yetkilileri altına tek bir satır yazılmadan yazılan böyle mesajlara birdaha izin vermezler .. zira aksi taktirde saçma sapan her önüne gelen yazıyı üstelik başka başka forumlardan copy paste ederek , tek satır yorum yazmadan her konunun altına paste ederek forumu izlenmez hale getirmek isteyen kötü niyetli kişiler türeyebilir.

Tamam anladık adı özgür de .. özgürlük te bir yere kadar

Sizlere kolay değil, çok kolay gelsin..
OnurAlacaba Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
Alıntı:..

Ee... ne demişler bundan tam 2000 yıl önce " Toplumlar Layık olduğu şekilde yönetilirler "

1 yılın sonunda Olağanüstü genel kurulu çağırıp yeni bir yönetimin devreye girmesinin zamanıdır.

Kolay gelsin

dr ajlan

Big Grin

Bir süredir işi gücü bıraktı, Ona buna sataşıyor ve daha önemlisi dalga geçiyor...

Moderatörlük yapan birine bu tavırlar ne kadar yakışır?

Federasyon başkanı yaş gruplarında bazı hataların olduğunu kabu edip önümüzdeki yıllarda çözeceğiz derken, bu kişi bunlardan habersiz hala tam gaz ilerliyor.

"5 yıldızlı otelde misafir olmak Big Grin" konu başlığında ortaya çıkan durum içler acısı..
( http://forum.satranc.biz/viewtopic.php?t=1414 )

Başkanın TSF deki açıklamasından heralde Onur Alacaba henüz okumadı.

".......
Ayrıca Türkiye Yaş Grupları Şampiyonası'nda farklı otellerde yapılan konaklamalar ve pahalılık sorununa ilişkin de önümüzdeki yıl önlem alınacağını açıkladı.

....
Yaş Grupları Şampiyonası'nda konaklama ücretleri ve otellere sığamamakatan kaynaklanan konaklama problemlerinin önümüzdeki yıl giderileceği konusunda velilere söz veren Ali Nihat Yazıcı..........

kaynak: http://www.turkiyesatrancforum.com/forum....php?t=541
"

O kadar konuşulacak konu varken bunları konuşmak zorunda bırakılışıma artık ne diyeyim.
Ara
Alıntı:Tarih: 04 Şub 2009 (Çrş) 22:13 Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Merhaba

Ben Ufuk ile uzun uzun konuştum bu konuları. Net olarak Milli takım da oynama konusu hakkında birşey demiyor ama serzenişlerinin çok olduğunu açıkça ifade etmekte herhangi bir endişe duymuyorum.. IM normu almasına karşılık kendisine hiç bir şekilde dönmeyen bir federasyondan bahsediyoruz.. Yanlış hatırlamıyorsam IM normu alan oyuncuya 400 YTL federasyon katkıda bulunuyor olması lazım.. Bu durumda federasyonun Ufuk Tuncere 400 YTL borcu var bile desek yanlış olmaz herhalde .. Ufuk Milli takıma davet edilirse, kendisindeki yüksek Türklük anlayışı sebebi ile bu daveti kabul edecektir. Bu anlayış olmasa zaten bu federasyonla aynı çatı altında kim kalır bilemiyorum.

Alternatifi olsa Vallahide billahide bir oyuncu bulamazlar oynatacak !! .. Delegasyon sisteminin ürünü olarak görev yapan bu anlayışa oy veren delegelerin içleri rahat mıdır, çok merak içindeyim..

Kolay gelsin.

[code]Bu anlayış olmasa zaten bu federasyonla aynı çatı altında kim kalır bilemiyorum.

Alternatifi olsa Vallahide billahide bir oyuncu bulamazlar oynatacak !! .. Delegasyon sisteminin ürünü olarak görev yapan bu anlayışa oy veren delegelerin içleri rahat mıdır, çok merak içindeyim..[/code]

Big Grin

dr ajlan beyde olmasa hiç eğlenemeyeceğim
çok yaşayasın
Ara
Sayın @Alacaba,

Alıntılarınızın kaynağını belirtmeniz forumu takip eden üyelerimizin konuyu daha sağlıklı incelemeleri için elzemdir. Lütfen diğer üyelerimiz ile olan dialoglarımıza biraz daha özen gösteriniz.

Saygılarımla.
● T a ş l a r ı · y e r i n d e n · o y n a t m a · z a m a n ı  !

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi