doğru notasyon ne olmalı ?
bir türlü doğru notasyonu yazamadım lütfen yardım.

adszod9.png
w781.png[/img]
Ara
Fili f3 karesine oynuyorsun adı cevap soruda gizli zaten Ff3!
Ara
arkadaşlar mesajımda yanlıs yazmısım bu sitede degiştir seçenegi yokmu ?
Ara
Mehmet Bey forumumuzdan düzeltme, silme gibi seçenekler kaldırılmıştır. Düzeltme için lütfen ilgili moderatöre özel mesaj gönderiniz. Doğru notasyon sanırım Ff3# olacak.
...
Ara
Herkese selamlar,
Forumu önceden bilmekle birlikte kayıt yaptıramamıştım ve şimdi kayıt yaptırarak yeni üyesi oldum. Big Grin
Gösterilen konumdaki doğru yazım(notasyon) aşağıdaki gibi olmalıdır.
1. … , Ff3+ mat(#)
Özellikle çocuklar hamleleri uzun notasyon ile yazmalılar. Böyle yazdıklarında daha anlaşılır bir notasyonları olacağından maç sonunda antrenörlerinin notasyon kağıdına bakarak kısa analizler yapması kolaylaşır.
Uzun notasyon yazım yanlışlarının da bulunmasına yardım ettiği için çok yararlıdır.
Not: Uzun notasyonda alış hamleleri "x" , şah çekilmesi "+" işareti ile gösterilir.
Saygılarımla,
Hakan Erdoğan
Belirtilen konumda, konumun olanaksızlığı söz konusu olduğu için program yapılmak istenen hamleyi kabul etmiyor olabilir.
Beyaz son hamle ne oynamış olabilir? Smile
Hakan Bey forumumuza hoşgeldiniz. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Katkılarınızın devamını bekliyoruz.
...
Ara
Fg4-f3# olabilir.
Mahir Tuzel/Bodrum.

[email protected]
[email protected]
Mahirchess - Skype
M-Tuzel - Internet Chess club ( ICC )
Baretta - Playchess.com
Hakan Erdoğan Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Belirtilen konumda, konumun olanaksızlığı söz konusu olduğu için program yapılmak istenen hamleyi kabul etmiyor olabilir.
Beyaz son hamle ne oynamış olabilir? Smile

h3-h2 de bir hamledir sanırım? Smile
Mahir Tuzel/Bodrum.

[email protected]
[email protected]
Mahirchess - Skype
M-Tuzel - Internet Chess club ( ICC )
Baretta - Playchess.com

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi