İstanbul Satranç Festivali 2009
İstanbul Satranç Festivali 2009 öneri

2008 yılında yapılan istanbul satranç festivaline ilk defa olarak katıldım gerçekten bugune kadar katıldıgım ve gordugum en büyük organizasyondu.

Bu turnuva acaba daha guzel daha gosterişli bir hale nasıl getirilir diye ustunde dusundum ve aklıma bazı şeyler geldi. İzninizle sizlere bunları arz edeyim.

1) Turnuva salonu içerisinde ilk 5 masa diger masalardan ayrı bir yere konulmus ve araya bir bant çekilerek seyircilerin oynayan oyuncuları rahatsız etmemesi için geçmesi önlenmişti.
Bilirsinizki böyle büyük turnuvalarda seyirciler, bilhassa büyük ustaların maçlarını izlemek isterler. Ancak o mesfaden izlemek mumkun degil. Bunun için bu sonraki festivallerde seyircilerin daha rahat izlemesi saglanmalı.

2)Turnuva salonu içerisinde bir yere monitor koyarak ilk 5 masa yada 1 nolu masada ki maç ekrandan canlı olarak yayınlansa seyircilerde oradan izleseler herhalde bu turnuvanın gorselligini ve büyüklüğünü artırıcaktır.

3)Turnuvanın goruntuleri (tahta daki taşların goruntusunu kast etmiyorum )canlı olarak internet sitesinden yayınlansa . Hatta oyun esnasında uıstaların yuz mimikleri yuz halleride canlı olarak bu siteden yayınlanabilir.
Ara
kimse tek kelime yazmamıs keske konusuy açmasaydım
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi