ANTALYA İL BİRİNCİLİĞİ
Abidin Bey merhaba. Dün Türkiye Şampiyonası Katılım yönergesini incelerken il birincilerine indirim söz konusu olduğunu gördüm. TSF nin sayfasına baktım. Burdur il birinciliğinin sonuçlarını gördüm. Antalya il birinciliğine baktım bir türlü bulamıyorum. Ben mi göremiyorum yoksa buradan TSF ye gönderilmedimi? Belki bu aralar Yaş grupları ve lig dolayısıyle meşgulsündür diye düşünüyorum. Cevabını bekliyorum. İyi çalışmalar.
Ara
Abidin Bey özel mesajını aldım. Benim sormak istediğimi anlamadın galiba. Senin İl Temsilcisi olmadığını bilmiyecek kadarda aptal değilim. Turnuvanın sonuçlarını değil, haber olarak Tsf ye gönderdiğinizde (resimlerle beraber) Çünkü genellikle siz gönderiyorsunuz. Ramazan Savaş camiasına bir diyeceğim yok ama, eğer kendi öğrencileriniz dereceye girseydi şimdiye kadar boy boy fotoğrafları yer alırdı. Çorum'un, Bursa'nın, Burdur'un Trabzon'un il birinciliğinin TSF de haberlerini okurken Antalya gibi büyük bir ilin haberlerinin görülmemesi enteresan değil mi? Lütfen bana cevasbınızı buradan verin.
Ara
Süha bey

TSF web sayfasına Antalya haberlerini benim gönderdiğimi nereden çıkarıyorsunuz. Antalya İl Birinciliği haberlerini benim göndermem gerektiğini nereden çıkardınız. Kaldı ki Antalyadaki tüm turnuva sonuçları devamlı yayınlanmaktadır. Bu konuda İl Temsilcisine sormanız gereken soruların yanıtlarını benden almaya çalışıyorsunuz. [code]Ramazan Savaş camiasına bir diyeceğim yok ama, eğer kendi öğrencileriniz dereceye girseydi şimdiye kadar boy boy fotoğrafları yer alırdı.[/code] Bu haksız iddianızı size iade ediyorum. Bu güne kadar benim yayınladığım hangi haberde haksız ve eşit olmayan bir haber yayınlamışsam lütfen gösteriniz yada özür dileyiniz.

İyi günler
Abidin Ünal
Ara
Süha bey;
Abidin beyin hazırlamış olduğu www.satranc07.com linkinin şu ana kadar hehangi bir kulübün kayrılması anlamında bir habere aracılık etmemiştir.Kaldıki Ramazan Savaş İ.Ö.Okulunun kendi blog sayfası vardır ve başarılarımızı burada yayınlıyoruz.
Söz konusu Antalya İl birinciliği haberlerinin TSF linkinde yayınlanmasının Abidin bey ile bir ilgisi yoktur.TSF Antalya Temsilciliğinin kendi linki olsaydı sanırım TSF linkinde yayınlanırdı.Konuyu yanlış anladığınızı varsayıyorum.
Saygılarımla...
Ara
Sevgili Süha Tekeli, satranççı bir aileden gelen, (Gambit Satranç Merkezi'nden Savran Tekeli'nin oğludur!) satranç kültürüyle büyümüş ve oğlunun da kendisi amatör olarak oynasa da satranca teşvik ederek ulusal çapta gelecek vaat eden bir oyuncu olmasına destek veren çok değerli bir velimizdir.Bilmeyenler için söyleyeyim.

Sayın Hasan Fehmi Arat da Ufuk Sezen Arat ve Umut Barış Arat'ın babaları olup, nicedir Antalya'da oğullarının başarısı için çırpınan bir baba olarak tanınmakta, sevilmektedir.

Abidin Hoca'mız ise bilgisayar ve satrancı çok önceden harmanlayan bir büyüğümüzdür. Başta www.satranc07.com sitesi olmak üzere senelerdir Antalya'da satranç adına olan biteni duyurduğu pek çok site projesinde minimal destek ve yardım alarak çalışmaktadır..Antalya'da bilgisayarla eşlendirmeleri senelerce sadece o yapabiliyordu, o olmadan turnuva yapılamıyordu neredeyse!

Sözü geçen il birinciliği turnuvasında Taylan Can Tekeli başarılı bir sonuçla turnuvayı bitirmiştir.Umut Barış Arat turnuvaya katılmamış, Sevgili Ufuk da beklenenin altında performans göstermiştir.Buraya kadar yanlış ya da eksik bilgi yoktur.

Haliyle Sevgili Süha Amca da www.tsf.org.tr sitesinde bir ayı aşkın süredir yayında olan "Burdur İl Birinciliği Turnuvası"nı her siteye girişinde görüp de bizim turnuvamızı orada göremeyince bundan rahatsız olmuştur.Bu da onun en tabii hakkıdır.

Sayın Abidin Ünal da Antalya satranç camiasında internetteki satranç adına olan bitenden sorumlu kimse olarak görülmektedir.Tsf'ye haber göndermek onun işi olmasa da kendisinin bunu yapmaya muktedir olduğunu herkes bilmektedir.Yani bu turnuvanın tsf'de yayınlanmak üzere gönderilmesi Sayın Abidin Ünal'ın işi değildir!Ama senelerdir bu işlere de baktığından bir beklenti oluşmuştur.Bu da doğaldır.

Yukarıdaki yazıları okuyunca üzüldüm.

Şahsi kanaatimi de şöyle bildireyim.
Eğer Ufuk veya Melih birinci falan olsalardı ve bu haber Tsf'de yayınlanmasaydı Sayın Hasan Fehmi Arat bundan rahatsızlık duyardı!Ama bu rahatsızlığı da Abidin Hoca veya bir başkası bir şekilde temasa geçerek çözerlerdi.Bence Sevgili Süha Amca da bu konuyla ilgilenmesi için kulüp yöneticisine başvurabilir.Benim kulübümün oyuncularının böyle önemli bir turnuvada dereceye girmesi halinde, o kulübün tek idarecisi olarak ne yapıp edip o turnuvayı o sitede yayınlatmak isteyeceğimi de açıkça söyleyeyim.

Onun haricinde benim öğrencilerim dereceye girmemişse neden yayınlanması için çırpınayım hem de üzerime vazife bir görev değilken?

Olayın aslı bence budur.
Dilerim kimseyi kırmamışımdır.

Selamlar..
Ara
İbahim hani sen derslerine çalışıyordun? Big Grin Big Grin Big Grin
Bir veli olarak yazdığım yazıda siz satrançseverler herhangi bir terbiyesizlik unsuruna rastladınızmı? Bana özel telefonumdan aranıp terbiyesizlik yapma deniliyor,birisi çıkıp Asem den kovmaya kalkıyor. Ali kıran baş kesen! Yetki ellerine geçmiş ya. İkide kırbaç vereyim istersen kırbaçla yada çağır yanına iki tokat at! Sonrada gel yarın Asemde konuşalım deniyor. Antalyalı arkadaşlar bilir. Asemin en devamlılarından biriyim. Görünce bir selam vermekten kaçınanlar dünkü yazım üzerine konuşalım diyorlar. Her zaman ordayım. Yabancı Ustayı Antalya'ya getirmeye çalışan(bu fikri benimsiyorum) Antalya Satrancı, Antalya Satrancı illede Antalya Satrancı diye övünürken, bizim mütevazı isteğimizde il temsilcisine sorucaksın diyor. Bir taşla iki kuş vurmaya çalışıyor gibi geliyor bana! Bende diyorumki Burdur satrancı, Çorum satrancı, Trabzon satrancı, Hakkari satrancı, Siirt satrancı, Türkiye satrancı!!! Keserin ağzını kendinize doğru getireceksiniz, ondan sonrada en ufacık bir eleştiride feryanı figan. Beni gözüne kestirdin galiba. Bir çin atasözü var.'' Sular yükseldiğinde balıklar karıncaları, sular alçaldığında karıncalar balıkları yermiş.'' Elinde güç varken yap yapabildiğini.
Ara
Sevgili İbrahim;
Şahsi kanaatine göre ; Çocuklarımızın birinciliğinin TSF de yayınlanması için birileri ile temas kurmak düşüncesinden çok uzağım.Bence o kadar önemli bir detay değil.TSF böyle bir haberi yayınlar,onurlanırız ayrı.Böyle bir haberin Kulübümüz çocukları için değil başka çocuklarımız içinde yayınlanırsa yine aynı şekilde gururlanırız.Biz kendi çocuklarımızın başarılarından mutlu olduğumuz gibi diğer çocuklarımızın başarıları ilede mutlu oluyoruz.Ayça nın başarısında olduğu gibi.Keşke daha çok çocuğumuz Ayçanın başarısını elde etse.İnşallah o günleride göreceğiz.

Bir de Abidin Ünal'ın Antalya Satranç camiasında internetteki satranç adına olan bitenden sorumlu görülmesini de kanıksadım.Kendi imkanları ile oluşturduğu site de tek düşüncesi Antalya Satranç haberlerini duyurmak,daha fazlası da beklenemez.Beklentilerin Abidin bey üzerine yoğunlaşmasını doğal olarak göstermek doğrumudur.

Bence basit bir olayın ardından böyle bir tartışma ortamı yaratmak son derece üzücü.Süha bey ve Abidin bey benim değer verdiğim iki güzel insan ve bunun böyle devam etmesini istiyorum.
Sizleri seviyorum,Lütfen hoşgörüyü elden bırakmayalım.
Pardon İbrahim seni de seviyorum(sonra alimallah bana muhalefet olursun... Smile)
Ara
Hasan Amca,
Mesajını okudum ve çok güldüm :)
Altına da imzamı atarım!

Bu iki isim de değerlidir.
Dilerim kırıcı olunmaz, kırgınlıklar da giderilir.

Not: Hüseyin Abi ellerinden öperim :)
Ara
Değerli Antalyalı Satrançseverler,
Hele bir sakin olun bu ne telaş bu ne şiddet. Durun yahu, yayınlanır merak etmeyin. Ya da yayınlanmasa da Süha Beyin oğlu gerekli kontenjan hakkından yararlanır. Bunun için kırıcı olmayın lütfen. Tartışmaların özüne gelince tabii ki Abidin Beyin böyle bir sorumluluğu yok aslında iltemsilciliğinin de böyle bir sorumluluğu yok gibi. Ama daha önceleri olan şeyler şimdi olmayınca sanki hoşafın yağı kesilmiş gibi oldu . Şİmdiye kadar Mustafa Bey de davul Abidin Beyde tokmak olduğunu bilmeyen yoktu. Hatta yıllarca bizim çocuklarımız madalyaları alırken kulüplerini değil okullarını ön plana çıkarmaya çalışıyorlardı. Şimdi bazı kulüplerin sporcuları da madalya alır olunca madalya vermeye kulüp temsilcileri de çağırılır oldu.Bunu defalarca dile getirdik. Ama davulcuya sesimizi duyuramadık. Bilgisayarla turnuva yapma işine gelince ilk bilgisayar eşlendirmesini Antalya Lisesinde Şükrü Acar la İlyas Ümit yapmıştır. Tabi zamanla sistem gelişmiş ve Sayın Abidin Ünal bu işi daha iyi yapar hale gelmiştir. Yoksa merak etmeyin bu işi yapabilecek yeterli sayıda kişi Antalya da var.Süha Beye, gel görüşelim ifadesine gelince sanki ben bu filmi daha önce de görmüş gibiyim. Asem de görüşmenin anlamını tam kavrayamadım. Orası bazı kişileri hizaya getirme mekanı mı onu anlayamadım. Biri anlatırsa sevinirim.
Hepinize selamlar sevgiler.
İlyas Ümit
Ara
ASEM: Antalya Satranç Eğitim Merkezi Derneği!!

Ben Süha arkadaşla Asem'in kuruluşu sırasında tanıştım. Oğlumla birlikte tuvaletin sıvasını bitirmek üzereydik. Çimentomuz azalmıştı, Süha arabasıyla gitti getirdi. Sonraki günlerde de derneğe çok katkıları olan ve derneğimize Abidin'den önce üye olan bir arkadaştır. Üye olmayanların da üyeler gibi aynı haklardan yararlanmasını eleştirerek istifa etmiştir. İstifasına rağmen de derneğin üyesi gibi katkılarına devam etmektedir. Şimdiki yönetim kurulu üyesi olan Abidin de bunu bilmektedir.

Süha'nın yaklaşımını samimiyete dayalı bir serzeniş olarak algılamıştım. Ancak olayın ikili görüşmeler sonrasında bu noktaya gelmesinden üzüntü duyduğumu söylemeliyim. Bu denli uzatılacak bir konu da değildir.

"Yaptığınız fedakarlıklar bir gün göreviniz haline gelir"

Abidin görevi olmadığı halde, fedakarlığa dayanan çabaları nedeniyle, Antalya'da herkes kendisinden bir şey beklemektedir.
İnsanlara onu Antalya'nın bilgisayar sorumlusu(!) olarak görmektedir. Hatta ben de ne zamandır Abidin gelmiyor, bilgisayarımı düzenlemiyor deyip duruyordum. Big Grin Anladım ki artık gelmez :cry:

Sonuç olarak ASEM kimsenin tekelinde değildir. Kimsenin kimseyi hizaya getirme yeri hiç değildir. Satranççıların en rahat oldukları bir yerdir. Aslında her iki arkadaş da dernekte buluşmuş olsalardı, gerçekten bu konu uzamazdı. Çay uyarıcı bir içecek olarak görülse de, İskender abinin çayları her iki arkadaşı da uyuşturacaktır eminim...
İlyas Bey konuyu iyice anlamadan başka yerlere götürmüşsünüz. Ben sizi bir ara çayınızı içerek aydınlatmaya çalışayım. Bu konu hakkında da daha fazla yorum yapmak istemiyorum ve kapatıyorum. Herkese, özellikle Hüseyin arkadaşa çok teşekkürler.
Ara
''İlyas Bey sizde fazla üzülmeyin!!!, İkinci ligde şampiyon olursunuz, davulla tokmağın yanına birde zurna bulurum'' desem bende konuyu sizin gibi yanlış anlamış mı olurum.
Ara
Sevgili Süha Amca,

Düşmemiş bir takıma düşmüş muamelesi yapmak doğru değildir!
O takımın 14 yaş altı, 16 yaş altı masalarının da bu forumu takip ediyor olması olasıdır.Kimsenin olası başarısızlıklarıyla böyle konuşmamak gerekir.

Ben Çallıspor'un düşeceğine inanmıyorum.Konuyu da Çallıspor düşer mi düşmez mi tartışmasına getirmek istemiyorum.Fikrimi söyledim.
Kaldı ki haksız olsam bile düşmeyen takıma düşmüş gibi davranmak kırıcı olabilir.Yahu ben bile alındım, Çallıspor'la manevi bağı olan birisi olarak oldukça üzüldüm.Hele sizden duyunca..
Ara
İlyas Hocam, kendime göre biraz alaycı bir ifade hissedince, size karşı biraz kantarın topuzunu kaçırmışım. Görüşmek üzere. Hoşçakalın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi