Başkan Yazıcı'ya Tek bir Soru!
Takma isimlerle forumlara girmenin ve o sahte kimliklerin ardına saklanıp insanları küçük düşürmeye çalışmanın maalesef yeniden revaçta olduğu şu dönemde aklıma şu soru geldi:

Abdurrahman Çağrı Ateşin ve Yüzkan Racioğlu isimleriyle yazı yazanları camiamıza açıklayacağınızı söylemiştiniz!Açıklandı da ben mi kaçırdım Sayın Başkan?

İsimsizleri açıklamamanız onları kolladığınız anlamına gelir mi ben doğrusu bunu düşünüyorum ne zamandır..!

Konuyu bilmeyenler için kapatılan ve daha doğrusu unutturulmaya çalışılan Tsf Forum'dan satranç okuluna yaptığım bir alıntıyı vereyim:

http://forum.satrancokulu.com/index.php?topic=610.0
Ara
Bu isimleri açıklamadığı sürece benim gözümde Tsf Forum'da Abdurrahman Çağrı Ateşin ismiyle seviyesiz yazılar yazan kişi Sayın Ali Nihat Yazıcı'nın ta kendisidir!

Gündemi değiştirmek için foruma girip böyle yazılar yazdığını düşünüyorum.Hem Tolga Demirel'i karalamak için bu düzeni kurdu, hem de tutmayınca muhalefetin üstünde bir korku ve karalama unsuru olarak bu olayı kullandı.
Ara
Buradaki bir yanlış anlaşılmayı düzeltmeliyim,

Burada Sayın Yazıcı'nın girip bunları yazdığını söylemek istemedim.
Burada diyorum ki, bunları yazanın ismini açıklayacağını söylediği halde açıklamaması o kişiyi ve onun fikirlerini korumaktır!

Bu da o yazıyı yazmış kadar sorumluluk içerir..
Elle yazmaktan söz etmiyorum, manen konuşuyorum..
Ara
Yanlış anlaşılmaları tam gideremediğimi tespit ettiğim için devam ediyorum:

Sayın Başkan işi gücü bırakıp bunları yazacak değil, ama bu yazılanların sorumlusunu açıklayacağını taahhüt ettiği halde açıklamaması bizlerin kafasında bazı soru işaretleri oluşturabilir.Bu soruları sesli biçimde dile getirerek insanların akıllarında Sayın Başkan hakkında oluşabilecek kötü intibayı önleme amacıyla sesli düşündüm, bir uyarıda bulunmak istedim.

Eğer ortada hoş olmayan bir durum varsa, faili biliniyorsa, failinin açıklanacağı taahhüt edilmişse fakat açıklanmamışsa, bu durumda herkesin aklına farklı şeyler gelebilir.

Türkçe esnek bir dil.
Bu hem iyi hem de kötü.
Ben çok arkadaşımı internet üzerinden yazışmalarımda kaybettim çünkü jest ve mimiklerini çok kullanan birisi olarak maalesef bu konuda çoğu zaman başarısız sonuçlar aldım.

Buna bağlı olarak,
lafı tersinden anlamayı da alışkanlık haline getirenlerin şu sıralar pek arttığı güzide camiamızda böyle bir yanlış anlaşılmanın önüne geçmek için ikidir bir şeyler yazıyorum.

Sayın Yazıcı bunları yazmıştır diyen kişi bunu ispatlayamazsa suç işler.Kimse böyle bir şey diyemez!Ben de demedim, öyle anlaşıldıysa özür dilerim.

Ama Sayın Yazıcı bu durumu açığa kavuşturma yetkisi varken açığa kavuşturmuyorsa bizleri en azından bunu neden yapmadığı konusunda bilgilendirmelidir, nezaket bunu gerektirir.

Şahsi kanaatimi sorarsanız Sayın Yazıcı bunu yapanı bilmiyordur ve araştırmamıştır, olayın üstüne gitmemiştir..Eğer gitse "kızım" dediği Sevgili Kübra Öztürk hakkında bile kaba bir üslup kullanan bu adamı affetmezdi.

Ama herkesin şahsi kanaati benim kadar masum olmayabilir.Benden demesi..

Saygılarımla..
Ara
Bu mesajlar nedeniyle İbrahim Ethem Ay'ın "tedbirli olarak disipline sevk edildiği" şeklinde bir haber duydum.

Bu haber doğru mudur?...

Kim yanıt verecek?...
Sayın Aktaş,
Evet maalesef doğru. Sayın federasyon başkanı İbrahim Ethem Ay'ı idari tedbirli olarak disiplin kurulıuna vermiş.Gerçi bu idari tedbiri anlamak biraz zor olsa da başkanın kendi tasarrufudur.Disiplin kurulu karar verinceye kadar tedbir ceza yerine geçer diye düşünülmüş olabilir.Nasıl olsa ceza çıkmazsa ya da tedbirli geçen süreden daha az ceza çıkarsa tazminata konu bir durum yok.Şimdi burada İbrahim'e verilen bir ceza yok. Yeni kurulmakta olan Üniversite Takımına ceza var sanki.Ya da orada birileri memnun edilmeye çalışılıyor.Bir takım daha kurulma aşamasında yok edilmeye çalışılıyor. İyi ki diyorum, disiplin kuruluna verilirken tutuklama yetkisi yok. Bir de olsaymış vay bu camianın haline.
Selamlar sevgiler.
İlyas Ümit
Ara
Sayın Ümit,

Atfedilen suç ne acaba?
Benim duyduğum gibi, buradaki mesajlar nedeniyle mi yoksa bizim görmediğimiz bir alanda İbrahim kendisine bir şeyler mi söylemiş?

Ya da İbrahim kendi kendine konuşurken Başkan üstüne mi alınmış?

Ya da İbrahim başkasına söyler gibi yapıp başkana mı söylemiş? Ne demiş?

Eğer buradaki mesajlar ise söz konusu olan, "sevineceğim" bu kötü olaya... Çünkü bu şu anlama gelir: Başkan bu forumu izliyor!
O halde çok yakında burada kendisine soru soran velilere de bir yanıt verecek demektir.

Haydi başkan, bekliyoruz!...

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi