Ankara'da Satranç oynamak...
2004 yılında Antalya'dan Ankara'ya geldim okumak için. Gelirken çok mutluydum. Düşünsenize başkente gidiyorum. Bir sürü turnuva olmalı. Başkent sonuçta. Bu 5. senem ama büyükler için il birincilikleri ve neredeyse 2 yılda bir olan Elo turnuvası hariç! başka bir turnuva yok. Zaten onlarda çok ters zamanlarda oldugundan Ankarada 5 senedir sadece 2 tane turnuva oynadım. Anlamıyorum bu durumu. Bakıyorum İstanbul'a İzmir'e Antalya'ya Çanakkale'ye her yerde en azından bir tane büyük turnuva var. Neden Ankara'da yok?

Hadi turnuvayı geçtim. Herkesin toplanıp satranç oynadığı doğru düzgün bir yer de yok!!? Taraça var herkes öyle söylüyor Big Grin 1 kere gittim, yaş ortaması 60 ve sigara dumanından taşları göremiyorduk Big Grin böyle bir ortamda satranç mı oynanır.

Bu saatten sonra düzelir mi bilmem ama bu durum bence başkente hiç mi hiç yakışmıyor... Sad

Özlüyorum dostlar Antalyayı özlüyorum...
Efe Kerem UZUNOĞLU
iletişim: [email protected]
Ara
Herhalde herkes "efekeremu"nun dile getirdiği sorunları bilmektedir.Ama nedenleri de konuşulmalıdır.
Ankara, orada yaşayan birçok satranççımızın özlediği bir Dernek lokaline kavuşamamıştır.Çünkü bana göre Ankaralılar arasında bu yönde bir birlik ve dayanışma ortaya çıkmamıştır.Son dönemde Federasyonun güzel bir lokale kavuşması böyle bir fikrin ortaya çıkmasını daha da geciktirmiş durumdadır!Halen özellikle küçüklere hitap eden birçok etkinlik Federasyonun lokalinde yapılabilmektedir!
Ankara'da Büyüklerin katılabileceği turnuva sayısı azdır.Bu durum esasen diğer illerde de hemen hemen aynıdır.Sadece yerlilerin katılacağı turnuvalara sponsor bulunamamaktadır!Ayrıca günümüzde turnuva düzenlemek eskisinden daha pahalı olmaktadır.Bu maliyet konusu da turnuva düzenlemeyi zorlaştıran bir nedendir.Bu nedenle ilgili olarak turnuva giriş ücretleri,Federasyon payları ve hakem ücretleri gerekçe olarak gösterilmektedir.Bu gerekçe tamamen haklı olmasa da turnuva düzenlemediği için eleştirilenlerin kendilerini savunmalarını sağlamaktadır.
Ateş Ülker
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi