TSF MEVZUATI HAKKINDA
Değerli Üyelerimiz,

Tsf'nin işleyişi hakkındaki bazı noktalarda federasyondan aldığım bilgileri paylaşmak istiyorum

Şöyle ki: TSF dernekler kanunu ve mevzuatına bağlı değildir. Kulüpler Dernekler kanununa bağlıdır. TSF 3289 sayılı yasanın verdiği haktan yararlanarak idari ve mali özerklik kazanmış bir tüzel kuruluştur.
TSF gelirlerinden vergi ödemez. Bu nedenle de faturası yoktur.
En çarpıcı asıl konu TSF dernek değildir.

Saygılar…
...
Ara
Değerli Dostlarım,
Özerk olmak demek denetimsiz olmak demek anlamı taşımamalıdır. Bugünkü yapı tamamen doğru bile işlese bile kayıt dışı görüntüsü nedeniyle hep şaibe altında kalacaktır. Suistimale çok açık haldedir. Devletimizin diğer organları bu şekilde çalışmamaktadır. Ortada büyük yanlışlıklar vardır. Ayrıca yine çarpık seçim sistemimiz yüzünden zaten camiamız yeterli ölçüde Genel Kurul da temsil olamamaktadır. Kaldı ki sisteminin en büyük yanlışlarından biri , Başkan'ın, Başkan adayının koyduğu yönetim kurulu listeleriyle birlikte diğer listelerde yer alan TSF Denetim ve Disiplin Kurullarının da maalesef bu yolla seçilmesidir. Seçim sistemi delegelerin oluş biçiminden tutunda bu listelerin seçimine kadar baştan sona yanlışlarla doludur. Herhalde bunun örneği bizim dışımızdaki ülkelerde yoktur. Bunların düzelmesi için büyük mücadeleler verilmiştir. Ancak çok az kısmı düzeltilebilmiştir. Hükümet değiştiği vakit elbet bu yönde de düzelmeye yönelik doğru adımların atılması kaçınılmaz olacaktır. Gün olacak devran dönecektir. Bugün denetlenemeyen pek çok şeyin ve icraatlerin elbet hukuk önünde hesabı sorulacaktır.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç Dalkıran
hsdalkiran

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi