İl (eski)Temsilcilerine Bir Soru
Merhaba Arkadaşlar,

İl (eski)temsilcisi arkadaşlarıma bir sorum olacak. Seçimlerin ardından, muhalefeti desteklediği için veya gönlü, seçimi muhalefetin kazanmasından yana olduğu için benimle birlikte hangi il temsilcileri federasyonumuzun direktifleri ve yönlendirmeleri sonucu değiştirildi ?
Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

Recep KARAÇ
YALOVA
Ara
İnşallah seçimden sonra görevden alınan il temsilcilerinin sayısı çok azdır.Böyle olmasını dileyelim!Bardağın dolu olan tarafına bakalım!
Hem 2004 seçiminde hem de 2008 seçiminde kaybeden tarafta yer aldım.
Bana oy vermediğini öğrendiğim bir kimseye intikam olsun diye bir başka konuda haksızlık yapmak istemem.Böyle bir haksızlık yapmış olsam,bugüne kadar Satranç toplumu içinde kazandığım güveni,sevgiyi,saygıyı hemen kaybetmeye başlarım!Bazı dostlarım içinde bulundukları koşullar gereği benim bulunduğum tarafa oy veremediler.Ben bunu anlayışla karşılarım.Bana oy vermemesi o kişinin benim düşmanım olması demek değildir.İnsani ilişikiler en iyi şekilde devam etmelidir.Belki de son nefesimizi verene kadar ilişkilerimizi sürdürmek zorunda kalacağız.
Son Divan seçiminde, ki ben bu seçime Satranç toplumunu daha iyi anlamak amacı ile girdim,arkaya dönüp kimin kime oy verdiğine bakmadım!
Bunu kendime yakıştıramadım.Çünkü yıllardır Divan seçiminin de kapalı oy ile yapılması gerektiğini savunuyorum!(Çerçeve statüyü hazırlayanlar birgün bu yanlışı düzeltecektir.)İkinci sırada oturuyordum.Oylar sayılırken gözlerimi de kapadım!
Bana oy vermeyenle aramda kan davası yoktur!Ancak ben saatlerce kürsüye çıkan herkesi saygı ile dinlemişken,dilekler maddesinde sıra bana gelince ve birkaç dakika için söz aldığımda mırın kırın edenlerle aramda kan davası vardır!
O kişileri bir defa daha herkesin huzurunda kimliklerini açıklamaya
çağırıyorum!Eğer medeni cesaretleri varsa ben konuşurken parazit yapmalarının nedenini burada yazsınlar!..Benim konuşmamım onları ürküten bir yanı mı vardır?
Ateş Ülker
Ara
Sorduğum soruya herhangi bir cevap gelmediğine göre, benden başka böyle bir durumla karşılaşan il temsilcili arkadaşım olmamış. Ne güzel !.. Ne diyelim, sağlık olsun...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi