ASEM'i nasıl canlandırabiliriz?
"Değerli Dostum"

H. Sertaç bey,

Ben sizin dostunuz değilim!
Düşmanınız da değilim!

Sizin "savunma hakkınızı" zedeleyen davranışlara karşı çıkan tek kişiyim satranç dünyasında. Ancak bunu sizin dostunuz olarak yapmadım. Sıradan bir yurttaşlık bilinci içerisinde, istenmeyen bir çok tepkiyi de göğüslemek zorunda kalarak, üç kuruşluk yargılara mahkum edilmek pahasına yaptım.

İçinde bulunduğunuz süreçte, Adalet ve kamu sizi henüz suçsuz sayarken, siz de kendinizi suçlu gibi saymalısınız ve yargı süreciniz bitene değin konuşacağınız yerler buralar değildir. Gidin ilgili yerlerde konuşun. İlgili yerlerde sonuna değin konuşma hakkınız var. Oralarda konuşma hakkınızı hali hazırda sonuna değin destekliyoruz. Buralarda da konuşma hakkınız var, ama buralardaki konuşma hakkınızı kamusal anlamda hoş görürken sizler bu hakkı kullanmayı şimdilik ertelemelisiniz. Sizin durumunuzdaki bir şahsa bu daha yakışır bir tutum olur.
Savunma hakkınızın selameti için yazdığım yazılara dayanarak beni "değerli dostlarınız" arasına katmayın. Benim sizinle önceden bir diyaloğum dostluğum yok! Önceden dostunuz olanlara böyle hitap edebilirsiniz…

Bu tavrımla da birilerinin ezberine ters düşeceğimi biliyorum. Dünyaya ters düşmekten bile korkum yokken, üç beş kişi hiç dert olmaz bana… Ancak ben en başta dediğim gibi dostunuz değilim. Düşmanınız da değilim. Nötr bir durumda sizin "değerli dostunuz" da olamam!... Ama “gören maşallah desin” tonunda bana “dostum” derseniz, düşmanınız olabilirim!...

Bu böylece biline!...

Bu Konudaki Yorumlar
ASEM'i nasıl canlandırabiliriz? - Yazar: CagatayBURCU - 26-04-2009, 16:23
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 26-04-2009, 17:58
ortam - Yazar: hsdalkiran - 26-04-2009, 23:52
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: CagatayBURCU - 27-04-2009, 15:19
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Hüseyin AKTAŞ - 28-04-2009, 10:03
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: hsdalkiran - 28-04-2009, 14:00

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi