Gölcük Turnuvası
Sevgili İhsan Kılıç kardeşimi turnuvada gösterdiği başarıdan dolayı kutlarım. yalnız çok daha önemli bir bir konuda daha kutlarım.Gölcükte yapılan turnuvadan fotolar ve de eşlendirme duyuruları ve sonuçları fotoğraflayıp bizi bilgilendirdiği için daha cok kutlarım.Bu görev aslında Kocaeli il temsilciliğinin görevi.Tabiki çok katılmak istememe rağmen bu turnuvaya katılamadım.Satranç seven bircok kişi gibi bende turnuvayı internet ortamından takip etmeye çalıştım.turnuva bitmesine rağmen hala Kocaeli il temsilciliğinin sitesinde turnuva sonuçları duyurulmamış.Tabiki bazı imkansızlıklar olmuş olabilir.ama internet çağını yaşadığımız,hele satrançın gazetesinin internet olduğu bu dönemde turnuvadan haberlerin anında internete yansıması gerekmezmi!
Bugün İstanbul festival turnuvası başladı.TSF sitesine girdim.Turnuva sayfasında ilk tur eşlendirmeleri yoktu.Turnuvaya katılamayan biri olarak merak içinde defalarca siteyi tiklamama rağmen ilk tur eşlendirmelerini göremedim.Keşanda yapılan satranç turnuvasındada aynı durumlar vardı .Sayın yetkililere sesleniyorum.Eşlendirme ve sonuçları sadece turnuvaya katılan sporcular değil aynı zamanda tüm türkiye izliyor.
Yine çok önemli olduğunu sandığım bir başka eleştirim olacak.Gölcük turnuvasında geç kalma süresi 10 dakika olarak belirlenmiş.Gölcük turnuvasına İstanbul dan ve belki civar illerden pek çok kişi katıldı.İstanbula olan uzaklığı 100 km gibi.Gidip gelmek trafik sorunu düşünülmemiş olacakki geç kalma süresi 10 dk belirlenmiş.İstanbul festival turnuvasına acaba Kocaeli bölgesinden katılımcılar katıldılarmı.İstanbul festival turnuvasına geç kalma süresi tam 30 dk belirlenmiş.Oldukça düşündürücü değilmi?
Ayrıca Gölcük turnuvasına kayıt yaptırırken alay eder gibi çeşitli isimler yazan arkadaşlarıda kınıyorum.Satranç hepimizin sporu.(bey efendi sporu).Kurumlar hata yaparlar .Herkes hata yapar.Ama bu dalga geçmeyi gerektirmez diye düşünüyorum.Çok daha iyi çok daha güzel turnuvaların düzenlenmesi bol satrançlı günler dileklerimle emeği geçen herkesi emeğinden dolayı tebrik ederek yazıma son veriyorum.Hoşçakalın.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi