Satranç akademisindeki bir soru hatalı mı ?
Merhaba arkadaşlar ben satranç ile yeni tanışan acemilerden biriyim bu sebeple internette gördüğüm bir reklam ile gittiğim türkiye satranç federasyonu sayfasında bu işi öğretmek için oluşturulan akademi kısmında ki derslerle bu işe başlamak istedim ancak 5. derste aşağıda ki resimde ki ders geldi vezir ile fili koruma hakkında en uygun stratejileri soruyor ancak ben resimde ki çarpılardan da görebileceğiniz gibi 5 adet fili koruma yolu buldum ancak cevap doğru mu butonuna bastığımda bana iki tane daha koruyabilecek öneri olduğunu söylüyor ben bunları bulamadım siz burada 2 tane daha yer görebiliyormusunuz ?

Bu adımı geçemediğim için 5. derste kaldım ilgilenebilirseniz en azından hakikaten halen iki yol var mı yok mu onu söyleyebilirseniz sevinirim.
3882.jpg
Ara
d1 ve d3
Ara
auxilia07 Nickli Kullanıcıdan Alıntı:d1 ve d3

Teşekkür ederim ancak bunun sebebini söyleyebilirmisiniz beyaz filin bir hamlede d1 ve d3 e gelme şansı yok nasıl oluyor da doğru yanıt bu oldu anlayamadım bu konuda açıklama yapabilirseniz aklımda ki sorunuda gidermiş olacaksınız

İlginiz için teşekkür ederim
Ara
Soru beyaz fili nereye kaçabilirsiniz değil nasıl koruyabilirsiniz. Beyaz vezir bir hamlede d1 ve d3'e gidebilir ve fili korur
Ara
Konunun isminde bir acayiplik isiznde gözünüze çarpmıyor mu? en sevmediğim şey satranca santranc denmesi!! lütfen düzeltiniz
Efe Kerem UZUNOĞLU
iletişim: [email protected]
Ara
Düzeltildi. İlginize teşekkürler.
...
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi