Ekmek Meselesi 2
Salonda çocuklar soruyor,”hocam beyaz ekmeği bu kadar kötülüyorsun,peki bunun hiç mi faydası yok ?”
Olmaz mı . Anlatıyorum; beyaz ekmeği çok tüketen toplumlar acaip kurnaz olurlar !
Öğrencilerimden biri Kore’ye gitti geçenlerde.Döndüğünde anılarını anlatıyor, “ya ,ne aptal bu Koreliler”.Taxi ye biniyoruz herifçi oğlu 10 dk gideceğimiz yere bizi yarım saatte götürüyor. Bak güzel kardeşim ,diyorum.Bu sokaktan sap ,sonra şurdan gir,sağa dön ….Yok kardeşim adam anlamıyor.Nerede bizim acar taksiciler , iğnenin deliğinden geçer mübarekler..
Koreli trafik kurallarına uyarak arabasını kullanıyor.
Aptal oluyor.
Bizim taksiciler, yol tıkanmıştır pat diye ters şeride geçer.Gidebildiği kadar gider,tabii ki karşıdan biri gelince de sağa,başka bir arabanın önüne direksiyonu kırıverir.Bağırış çağırışlar,el kol hareketleri vs vs..Bir başkası girilmez levhası olan yere dalar,durulmaz olan yerde durur,polis yoksa kırmızı ışık hak getire..
Bu da kurnaz oluyor.

Soruyorum,”bu adamlar ne yer ,ne içer ? “ bizdeki gibi fırınların önünde pide kuyruğunda falan girmezler mi ?
Yok hocam,sabahları bile deniz ürünleri yiyiyorlar.Ya çok iğrenç hocam.Çok aptallar vallahi.
Tekrar soruyorum,”peki Samsung diye bir marka var duydun mu ? Hani şu cep telefonu ,kamera,dijital fotoğraf makinası,çeşitli bilgisayarlar,LCD televizyonlar,ses sistemleri… vs Peki LG firmasını duydun mu ?
Otomotive hiç girmiyorum.

Bir zamanların geyiğide şuydu.Bizim Almanyadaki Türklerden biri buz kalıplarından jeton yapıyor.Bu buzdan jetonlarla da sigara makinasını boşaltıyor !
Ballandıra ballandıra anlatılırdı bu olay ve bizim keskin zekamıza vurgu yapılır,”ya bu Almanlarda amma aptal oluyor kardeşim,böyle bir şeyi nasıl akıl edemiyorlar ? “
Bunu akıl edemeyen ! Almanlar Mersedes gibi bir markayı yaratmayı akıl edebiliyorlar..

Dedim ya, ekmeği çok yiyen toplumlar acaip kurnaz oluyorlar !!

Etrafınıza bir bakın,böyle kurnazlıklarıyla zengin,mal mülk sahibi olmuş ya da mevkii ve makam sahibi olmuş bir hayli insan göreceksiniz.

Ama çok kurnaz toplumlardan iyi satrançcı ne yazık ki pek çıkmıyor…
Ara

Bu Konudaki Yorumlar
Ekmek Meselesi 2 - Yazar: Selçuk Aydın - 25-09-2009, 10:31
TSF yapabilir mi? - Yazar: Selçuk Aydın - 01-10-2009, 10:04
matematik zekası - Yazar: Selçuk Aydın - 09-10-2009, 08:58
EKMEĞİN FAYDASI - Yazar: Selçuk Aydın - 22-10-2009, 14:43
GM Meseleleri... - Yazar: Selçuk Aydın - 19-12-2009, 12:41
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: TUNCAY ŞEN - 14-02-2010, 16:28
ET FİYATI NEDEN PAHALI ? - Yazar: Selçuk Aydın - 30-04-2010, 23:59
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 01-05-2010, 08:13
Sorular sorular... - Yazar: Selçuk Aydın - 02-05-2010, 20:49
[Konu Başlığı Yok] - Yazar: Oktay ERTAN - 02-05-2010, 23:28