Betül Cemre Yıldız Dünya Genç Kadınlar Üçüncüsü !!!
BcOuA.jpg

Arjantin'in Puerto Madryn kentinde sona eren Dünya Genç Kadınlar Şampiyonasında, 2009 Türkiye Kadınlar Şampiyonu Betül Cemre Yıldız son tur berabere kalarak Dünya Üçüncüsü oldu.

Kaynak adres: www.tsf.org.tr

Betül Cemre Yıldız'ı bu başarısından dolayı kutlar , başarılarının devamını dilerim.

Not: Benim gönlüm Betül'ün oynadığı son maçta beraberliğe razı gelmeyip kazarak hem turnuvayı 1. olarak bitirmesi hem de doğrudan alacağı WGM ünvanıyla Türkiye Satranç Federasyonu'nun "Altın Çocuklar" için planladığı ödülden 50.000 TL kazanmış olmasıydı.
FI-NA İhsan KILIÇ - Siirt
IhsanKILIC Nickli Kullanıcıdan Alıntı:Not: Benim gönlüm Betül'ün oynadığı son maçta beraberliğe razı gelmeyip kazarak hem turnuvayı 1. olarak bitirmesi hem de doğrudan alacağı WGM ünvanıyla Türkiye Satranç Federasyonu'nun "Altın Çocuklar" için planladığı ödülden 50.000 TL kazanmış olmasıydı.

İhsan bey,

3. olmuşsa ne olmuş? Satranç Federasyonu versin 50 bin TL'yi, bence.

Sizce de doğru düşünmüyor muyum?
Ara
Ercan beye katılıyorum. 50000 tl olmasa bıle en azından yarısını vermeli .Yalnız benim dikkatimi çeken bir şey var.Play chessten baktığım kadarı ile Kıran Manisha mohanty ile beraberliğinde fidenin koymuş olduğu 30 hamle sonunda yapılması gereken beraberlık gözükmüyor..Maç 24 hamle sürmüş gözüküyör.Tabiki resmi siteden canlı takip edemedim.Eğer bu maç 24 hamlede bitti ise bizde 30 hamle kuralı niye uygulanır.Gördüğüm kadarı ile 3 hamle tekrarı gibi bir durumda yok.Belkide play chess canlı yayınında bir eksiklik vardır.Konuya hakim olan bir arkadaş satranç severleri bilgilendirse makbule geçmiş olur.Sevgi ve esenliklerle kalın.
Ara
Değerli Dostlarım,
Betül Cemre Yıldız'ı Dünya Genç Kadınlar Şampiyonasındaki 3. lük başarısından ötürü huzurunuzda kutluyor ve kendisine başarılarının devamını diliyorum.
Sevgi ve saygılarımla
H. Sertaç DALKIRAN
hsdalkiran
Betül Cemre Yıldız'ı kutluyorum.
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi