Anasınıfı öğrencilerine kolay satranç öğretme teknikleri
Arkadaşlar,ben yakında anasınıfı öğrencilerine sıfırdan satranç öğretmeye başlayacağım.Daha önce büyük öğrencilere satranç öğrettim ama anasınıfına ilk defa öğretiyorum.Bununla ilgili materyal ve tecrübe paylaşımında bulunursanız çok sevinirim....
iyilik yap denize at,balık bilmezse halık bilir...
Ara
Anaokullarına satranç dersi vermek belkide satranç antrenörlüğünün en zor kısmı, burada söz konusu başarı madalya kazandırmak değil, satrancı sevdirmektir. Dört yılı aşkın süredir anaokullarına satranç dersi veriyorum ve bine yakın öğrencim oldu.

Elimde anokullarına satranç konusunda kendi ders notlarımdan oluşan yöntemler ve bunlara ilave olarak kullandığım masal, boyama, etkinlikler, ev çalışmaları ve videolar var.

Şubat ayı içerisinde İstanbul'da "Satranç Akademisi Eğitim Merkezi" tarafından organize edilen "Satranç Buluşması" isimli tanışma ve bilgilendirme toplantısında bu konu ayrı bir başlık içinde yer alacak ve workshoplar yapılacak. Burada istediğiniz bilgilere ulaşabileceğinize inanıyorum.

Ücretsiz olan etkinlik 200 kişi ile sınırlı olup satrançla ilgili bir çok konu içerecektir. Başvuru için [email protected] adresine mail atmanız yeterli olacaktır.

Anaokulları derslerinden video görüntülerde yer alacak ve teorinin nasıl uygulandığını görebileceksiniz.

saygılarımla...
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara
Etkinlik Nisan ayına alınmıştır. İlgilenenlerin dikkatine. Maille başvuranların mailllerine bilgiler gönderilmiştir.
Menderes Sargın
Satranç Akademisi
Eğitim Merkezi
Ara

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi